رئیس اسبق سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر مردم در جایی به خاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی معترض هستند به معنای نا‌امیدی از نظام نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، سید عزت الله ضرغامی در آئین گرامی‌داشت ۹ دی که در مصلی امام خمینی (ره) یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: در شرایطی که رسانه‌های ضد انقلاب سعی در مخدوش کردن چهره نظام دارند حضور پرشور و معنوی مردم در ۹ دی نقشه‌های آن‌ها را نقش برآب کرد.

 

رئیس اسبق صدا و سیمای جمهوری اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، افزود: اگر کسی وارد جمعی شد علی رغم داشتن ناخالصی‌ها به علت قرار گرفتن در جمع معنوی او نیز رشد پیدا می‌کند.

ضرغامی با تاکید بر اینکه ۹ دی روز یوم الله مردم ایران بوده که به صورت خودجوش به خیابان‌ها ریختند و از انقلاب خودشان دفاع کردند، ابراز کرد: ملت ایران در آن روز تجدید و پیمان دوباره‌ای با رهبر انقلاب بستند و بدون هیچگونه وابستگی به حزب و جناحی مسیر شهدا را ادامه دادند.

9 دی 2

وی با تاکید بر اینکه مردم شریف ایران اسلامی علی رغم تحریم‌ها پای انقلاب ایستاده‌اند، ادامه داد: اگر مردم در جایی به خاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی معترض هستند به معنای نا‌امیدی از نظام نیست.

ضرغامی با اشاره به اینکه یکی از تاکتیک‌های مدیریتی انجام کارهای گروهی بوده که در صورت چنین روشی بازدهی و خروجی بهتری دربردارد، تصریح کرد: ۹ دی پس از انقلاب ۵۷ و ۱۳ آبان ۵۸ سومین انقلاب است که اوج بصیرت و رفتار عقلانی مردم فهیم ایران را نشان می‌دهد.

ضرغامی گفت: در ۹ دی زن و مرد و کوچک و بزرگ و حتی کسانی که به موسوی و کروبی رای دادند زمانی که حرکت آن‌ها را دیدند در این آئین حضور پیدا کردند.

9 دی ماه

عضو شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه فتنه ویرانگر است، اظهار داشت: خواص بی‌بصیرت وقتی رفتند در اردوگاه دشمن حق و باطل را قاطی کردند و حرف حق را می‌زدند اما باطل نتیجه گیری می‌کردند.

ضرغامی خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ پیچیده بود و علی رغم صحبت‌های رهبری و ما با سران فتنه آن‌ها حاضر به گفتگوی ضبط شده نشدند و حتی نگفتند که در انتخابات تقلب نشده است.

وی به تماس تلفنی اژه‌ای با موسوی اشاره کرد و افزود: موسوی در شبی که جوان شهید و کشته شدند خواب و استراحت را بهانه کرد و حاضر به گفت‌وگو با اژه‌ای برای راه حل جلوگیری از اغتشاشات نشد.

ضرغامی با بیان اینکه شورای ۵ نفره‌ای که صدا و سیما نیز عضو آن بود بسیاری از سخنان سران فتنه را نادرست و خلاف دانست، اظهار داشت: اما مقام معظم رهبری فرمودند اجازه بدهید همه صحبت کنند تا فردا روزی نگویند تریبونی در اختیار نداشتند.

وی با اشاره به نصایح مقام معظم رهبری به سران فتنه گفت: آن‌ها به هیچکدام از نصایح رهبری گوش ندادند و حتی زمانی به آن‌ها گفتند مرزبندی کنید و بگویید که شما با بی‌حرمتان به عاشورا میانه‌ای ندارید آن‌ها بی‌توجهی کردند و گفتند که این مردم در دفاع از حقوق ما به خیابان‌ها ریختند.

رئیس اسبق صدا و سیما عنوان کرد: بسیاری امروز در دنیا متحیر هستند که چطور جمهوری اسلامی علی رغم اینکه در یمن سوریه…. انقلاب شکل گرفته ولی نظام اسلامی ایران همچنان پابرجاست و بدانند که رمز موفقیت نظام مبتنی بودن بر ولایت فقیه است.

9 di (7)

ضرغامی با بیان اینکه ۹ دی پیوند مردم با انقلاب، اسلام و ولایت فقیه است و اعتراض مردم در ۹ دی اعتراض به زیاده خواهی‌ها و انحرافات بود، ادامه داد: حضور حماسی مردم یاسوج در راهپیمایی‌ها و انتخابات‌ها نشان دهنده پایبندی مردم ولایتمدار این منطقه به نظام است که باید قدرت این حق‌شناسی مردم را دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: حرکت ضد انقلاب برای ناامید کردن مردم است و این جمعیت ها امید دشمن را ناامید می کند. مردم ما حق شناسی می کنند و انسان های باتقوا در روز قیامت به سمت بهشت هدایت می شوند.

وی افزود: در حماسه ۹ دی مردم ما فقط با عکس رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) و بدون وابستگی به هیچ گروهی حق شناسی کردند.

ضرغامی خاطرنشان کرد: به رغم بمباران های تبلیغاتی، مردم ما پیوند خود را با انقلاب قطع نکردند و در یاسوج نیز مردم ما با اسلام، انقلاب و ائمه تجدید بیعت کردند و این حرکت جای آفرین دارد.

ضرغامی حماسه ۹ دی را حرکتی دانست که در اوج بصیرت، درک، فهم و رفتار عقلانی خودجوش و فراگیر در بین آحاد مردم و در سراسر کشور و بدون برنامه ریزی شکل گرفت.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: در این فتنه، چندین شهید و جانباز دادیم و فتنه گران مراکزی را آتش زدند و خسارت های زیادی به بار آوردند و عده ای جوان نیز که فریب خورده بودند، کشته شدند.

وی افزود: مردم از مشکلات اقتصادی، فقر و گرانی که بخشی مربوط به تحریم، سوء مدیریت و بخشی ناشی از رانت‌ها است، ناراضی هستند.

ضرغامی گفت: کشور در اتاق شفاف فضای مجازی است و اگر کسی صدای خودش را رساند، پرونده های کلان اقتصادی و بی تدببری نیز مطرح می شود و در جاهایی مردم خود صدا را بلند کرده و اعتراض می کنند.

ضرغامی با اشاره به موسسات مالی غیرمجاز گفت: یکسری موسسات غیر قانونی پول مردم را گرفته اند و ورشکست شده اند و مردم نیز می‌گویند پول خودمان را برگردانید و در این میان اگر عده‌ای نیز شعار ساختار شکن بدهند مردم آنها را عقب می‌زنند.

وی افزود: این اعتراض است و مغایر و ضدیت با انقلاب نیست و اگر انتقاد از یک نهاد و شخصیت و رفتار یک ارگان مطرح می‌شود، مقابله با نظام نیست .

عضو شورای عالی فضای مجازی عنوان داشت: شاخص ما رهبری است و اگر مشکلی بین مسئولین است از این طریق حل خواهد شد و بیانات رهبری را مورد تاکید قرار دهید.

ضرغامی با اشاره به صحبت‌های امروز ترامپ گفت: امروز ترامپ جوابش را از مردم خواهد گرفت و دوربین ها و تصاویر گویای حماسه و حضور پرشور مردم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج