رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: با توجه به شناخته بودن مراکز داوری اتاق‌ها برای قوه قضاییه، با اعتماد سازی می شود جایگاه مرکز داوری اتاق در کرمانشاه را تثبیت کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کیوان کاشفی ضمن اشاره به افتتاح 4 ساله این مرکز ادامه داد: در این مدت فراز و نشیب‌های بسیاری را در این مرکز شاهید بودیم و امیدواریم با تلاش رئیس مرکز و تیم داوری اتاق این مرکز هر چه سریع‌تر شکل بگیرد و فعالیت خود را آغاز نماید.

وی ضمن اشاره به اینکه پتانسیل لازم برای تثبیت جایگاه مرکز داوری اتاق در استان وجود دارد گفت: نگاه مسئولین در قوه قضائیه استان برای محول کردن کارها به این مرکز بسیار مثبت است.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق ایران اظهار کرد: با توجه به حجم بالای مراجعات به دادگاه‌ها، دادرسی‌های طولانی، زمان‌بر بودن مراحل پیشرفت پرونده‌ها و عدم حصول نتیجه مطلوب در زمان مناسب این نگرانی برای مردم در برخورد با امور دادگاهی همیشه وجود داشته است.

وی افزود: اگر جایی خارج از فضای پرتنش دادگاه‌ها وجود داشته باشد که مردم بتوانند راحت‌تر و سریع‌تر و همچنین با اعتماد بیشتری به امور دادگاهی خود رسیدگی کنند قطعاً مورد استقبال قرار خواهد گرفت و اصل هدف مرکز داوری نیز همین است.

پتانسیل قدرتمند عمل کردن اتاق داوری در کرمانشاه وجود دارد

در ادامه این نشست رئیس مرکز داوری اتاق کرمانشاه ضمن اشاره به دو بحث آموزش و داوری گفت: در بحث آموزش علاوه بر چارت آموزشی، از تجربیات داوران بهره خواهیم گرفت که قطعاً در تربیت داوران نسل‌های بعدی و آگاهی مردم مؤثر خواهد بود.

صابر افراسیابی در خصوص تبلیغات و معرفی این مرکز گفت: اتاق امکانات بسیار خوبی دارد و با توجه به جایگاه ممتازی که در بین تشکل‌های بخش خصوصی و دولتی دارد، می‌تواند این مرکز را بسیار قوی در استان معرفی نماید.

وی ادامه داد: البته بهترین تبلیغات برای این مرکز می‌تواند آرا منصفانه و منطبق بر قانون باشد که جایگاه این مرکز را در سیستم قضایی و اعضا تثبیت نماید.

رئیس مرکز داوری معتقد است که اعتمادسازی بزرگ‌ترین تبلیغ است و قطعاً با داوران با مجرب و کارآزموده این مرکز به آن دست خواهیم یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج