رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی کشور گفت: با توجه به پیشگام بودن کرمانشاه در عرصه کوه نوری امسال پیگیر راه‌اندازی سالن اختصاصی سنگ‌نوردی در دهکده المپیک کرمانشاه و برگزاری دوباره جشنواره بین‌المللی سنگ‌نوردی بیستون هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا زارعی در مجمع انتخابات هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اظهار داشت: در حال حاضر 64 هزار ورزشکار بیمه‌شده کوهنوردی در کشور وجود دارد که از این تعداد 23 هزار نفر از فدراسیون کوهنوردی خدمات می‌گیرند.

وی تعداد ورزشکاران فعال این رشته را در کشور 12 هزار نفر اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: طی 4 سال فعالیت در فدراسیون کوهنوردی، بیش از 30 مدال در سطوح مختلف کشوری و جهانی و صعود تعداد زیادی از ورزشکاران به قله‌های بالای هشت هزار متر انجام‌شده است.

زارعی با اشاره به ارائه 55 هزار نفر آموزش طی چهار سال اخیر، اظهار داشت: طی این دوره 21 هزار و 600 نفر فقط در سال 95 آموزش‌دیده‌اند که این عدد در عمر 70 ساله فدراسیون کوهنوردی کم‌سابقه است.

انتخاب یک زن به‌عنوان رئیس هیئت کوهنوردی کرمانشاه

وی برگزاری دو مسابقه قهرمانی آسیا، دو اجلاس جهانی و ... را از دیگر اقدامات انجام‌شده برشمرد و گفت: در حوزه انتخاب رئیس هیئت، برای اولین بار کرمانشاه سنت‌شکنی کرد و یک زن رئیس هیئت کوهنوردی استان شد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی کار در استانی که کوهنوردی از ورزش‌های اول آن است را دشوار خواند و خاطرنشان کرد: فدراسیون کوهنوردی برای توسعه ورزش‌های این هیئت در کنار کرمانشاه است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی با اشاره به برگزاری جشنواره سنگ نوری بیستون در سال‌های گذشته با حضور 64 ورزشکار از 16 کشور، عنوان کرد: در حال رایزنی هستیم که این جشنواره دوباره در کرمانشاه برگزار شود و البته همکاری ورزش و جوانان و هیئت استان کرمانشاه را نیز نیاز داریم.

زارعی در ادامه ضمن اشاره به پیگیری ساخت و راه‌اندازی سالن ویژه کوهنوردی در کرمانشاه ، این مکان را جزو اولین سالن‌های استاندارد و اختصاصی در کشور معرفی کرد که می‌تواند در بعد بین‌المللی هم مورداستفاده قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج