آیت‌الله امان نریمانی گفت: هدف اصلی دشمنان از ایجاد فتنه سال 88 براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و ملت باید همیشه درصحنه بیدار و آگاه باشد و در مقابل توطئه‌ها با وحدت پشت سر ولایت بایستد.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، ضمن گرامیداشت حماسه تاریخ‌ساز 9 دی‌ماه، ابراز داشت: اعتراض به انتخابات حق کاندیدها است اما اصل اول جریان ماجرای فتنه 88 نبود و مبدل به یک‌راه نفوذ برای دشمنان ایران اسلامی شد تا آرامش مردم را به هم بزنند و موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران شوند.

وی با اشاره به این مهم که بازخوانی عبرت‌ها و درس‌های فتنه 88 ضامن هوشیاری و بیداری دائمی ملت نسبت به توطئه‌ها و ترفندهای پیچیده جبهه ضد ایران اسلامی است، خاطرنشان ساخت: آغاز این فتنه دشمن هم این بود که در زمان انتخابات زمانی که سران فتنه به نتایج انتخابات اعتراض داشتند دسته‌ای پیدا و پنهان دشمنان اسلام و قرآن شروع به وجود آوردن فتنه‌ای کردند که دود آن به چشم همه رفت و خیلی مشکل برای مردم ایجاد شد.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن هیچ‌گاه برای نابودی نظام اسلامی بیکار نخواهد نشست و به‌طور دائم در حال فتنه‌انگیزی است و قصد براندازی نظام را دارد و تلاش دارد از هر طریق ممکنی به این نظام ضربه وارد کند.

نریمانی بیان کرد: مقام معظم رهبری در آن زمان فرمودند در مقابل این فتنه که بسیار امر آن پیچیده شده بصیرت را به کار بگیرد و از انسان‌های با بصیرت راه درست را بپرسید تا در دام فتنه قرار نگیرید و همیشه باید بصیر و آگاه بود و مطالعه داشت.

وی اظهار کرد: این واژه بصیرت تنها اختصاص به سال 88 نداشت و راه نجات هم همیشه این است که امت پشت سر امام خود حرکت کند و همان‌طور که امام راحل و مقام معظم رهبری بارها فرمودند اگر کل جامعه، گروه و احزاب پشت سر رهبری نظام حرکت کنند و همه باهم وحدت داشته باشند هیچ آسیبی متوجه مملکت نخواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج