غلامحسین کاظمی گفت: اگرچه متولی اصلی این امر دانشگاه علوم پزشکی است و محیط‌زیست فقط نقش نظارتی دارد، اما تاکنون موردی از دفن غیربهداشتی پسماندها در این مناطق به ما گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل محیط‌زیست استان با توجه به وضعیت مدیریت پسماندهای درمانی و پرخطر در مناطق زلزله‌زده، ابراز داشت: پسماندهای درمانی و بیمارستانی در این مناطق به دو شکل مدیریت می‌شود، بخشی از این پسماندها به مرکز استان منتقل‌شده و بی‌خطر شده و سپس مانند سایر پسماندها در مکانی مشخص دفن می‌شود.

وی افزود: به‌علاوه دانشگاه علوم پزشکی دستگاه بی‌خطر ساز پسماندهای درمانی را برای مناطق زلزله‌زده هم در نظر گرفته و در خود این مناطق نیز پسماندها بی‌خطر شده و سپس مانند زباله‌های عادی دفن می‌شود.

کاظمی با اشاره به در نظر گرفتن چند محل مشخص برای دفن پسماندهای شهری و درمانی بی‌خطر شده در مناطق زلزله‌زده استان، عنوان کرد: به دلیل حجم بالای زباله‌ها ممکن است موردی از دفن پسماند در نقاط دیگر هم داشته باشیم که ما بارها در این خصوص تذکرات لازم را داده‌ایم.

وی ایجاد سایت مدیریت پسماند در سرپل ذهاب را از جمله مهم‌ترین اولویت‌ها برشمرد و یادآور شد: با راه‌اندازی این سایت تمامی پسماندها به شیوه مناسب بازیافت و به مواد قابل‌استفاده تبدیل می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج