ائمه‌ جمعه شهرستان‌های استان گلستان با بیان اینکه دشمن‌شناسی مردم حماسه ۹ دی را تاریخ‌ساز کرد گفت: ۹ دی پایه‌های کاخ ظلم وستم را لرزاند و اعلام آمادگی یاوران امام زمان(عج) بود و این حماسه تاریخ نبود بلکه تاریخ‌ساز بود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ترابی امام جمعه گنبدکاوس ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این شهر ضمن تسلیت سالروز وفات  کریمه اهل بیت(س) و تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح با اشاره به دیدار اخیر اعضاء شوراهای هماهنگی تبلیغات اسلامی با مقام معظم رهبری اظهار داشت: در این دیدار رهبر انقلاب اسلامی به پاسخگویی مسئولان و آنهایی که از امکانات کشور در اختیارشان بوده اشاره کرد.

امام جمعه گنبدکاوس اظهار کرد: در وضعیت فریز اقتصادی سخن گفتن از افزایش قیمت بنزین و حذف یارانه سبب تحریک مردم می‌شود.

وی افزود: برای اجرای این برنامه‌ها باید اشتغال و رونق اقتصادی فراهم باشد نه آنکه مردم شاهد هستند با آنها که حقوق‌های نجومی دریافت کردند و آنان که پول‌ها را گرفتند برخوردی نشده.

ترابی فتنه امروز دشمن را اقتصادی دانست و تصریح کرد: امروز نفوذی‌ها با شعار نمی‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم و نمی‌خواهیم حل کنیم قصد دارند به منظور تشویق دشمن برای اجرای نقشه‌هایش کشور را به یک بن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بست بکشانند.

وی افزود: در فتنه 88 انسان‌های نازپرورده را به خیابان‌ها آوردند و اکنون بنا دارند فتنه را از شمال پایتخت به جنوب شهر و در نهایت به نقاط مرزی بکشانند و برخی در این کشور به دنبال یک خط انحرافی حذف شعار مرگ بر آمریکا و آتش نزدن پرچم آمریکا هستند.

امام جمعه گنبدکاوس با انتقاد از واردات کالاهای لوکس گفت اقتصاد مقاومتی با ورود کالاهای لوکس توسط دولتی‌ها سازگار نیست و باید این موضوع حل شود.

مسئولان گرانی‌ها را کنترل کنند

حجت الاسلام محمد صالح منصوری امام جمعه بندرترکمن خطاب یه دولت درباره گرانی ایجاد شده گفت: امکانات را صرف خدمت‌رسانی به مردم کنید، گرانی اخیر در حال خم کردن کمر ملت است و نظارت بربازار در اولویت کارها قرار دهید.

وی در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به بیانات مقام رهبری درباره دولت سابق اظهار داشت: با صحبت‌های بی‌اساس آب به آسیاب دشمن نریزید فردی که خود را پیرو ولایت می‌داند نباید به نظام اسلامی تهمت بزند.

امام جمعه بندرترکمن همچنین خطاب به دولت فعلی نیز درباره گرانی ایجاد شده، افزود: امکانات را صرف خدمت‌رسانی به مردم کنید، گرانی اخیر در حال خم کردن کمر ملت است و نظارت بربازار در اولویت کارها قرار دهید.

وی ادامه داد: مسئولان در قبال گرانی اخیر توجه جدی کنند، گرانی را کنترل کرده و آب به آسیاب دشمن نریزید، خاصه که در آستانه حماسه 9 دی عده‌ای به دنبال متشنج کردن اوضاع و سوء استفاده هستند.

منصوری تصریح کرد: مردم دین مدار ما هوشیار و بیدار باشند چرا که ملت  به‌ خاطر دین قیام کردند.

خطیب توانمند بندرترکمن با اشاره به فرارسیدن حماسه 9 دی اذعان داشت: فتنه و آشوب‌های خیابانی فتنه‌گران در سال 88 باعث ایجاد حماسه بزرگ 9 دی شد و این فتنه برنامه‌ای حساب شده از سوی کشورهای داخلی، خارجی، سلطنت‌طلب‌ها و لیبرال‌ها بود که با اتحاد هم قصد براندازی نظام اسلامی را داشت.

وی اظهار کرد: در این فتنه بزرگ گروه‌های معاند داخلی و خارجی حتی با هم تقسیم وظایف کرده بوده و برنامه‌های وسیعی را برای برچیدن نظام اسلامی در سر داشتند.

امام جمعه بندرترکمن اعلام کرد: آشوب‌گران در روز عاشورای حسینی با بی‌حرمتی به مقدسات و ارزش‌ها ضمن سوت و کف زدن درصدد اختشاشات خیابانی بودند تا به مقاصد پلید خود برسند غافل از اینکه با دستگاه امام حسین(ع) نمی‌توان شوخی کرد.

منصوری با اشاره اینکه هر فردی از جریان فتنه حمایت کند خائن است اظهار کرد: متاسفانه هنوز هم در مملکت عده‌ای سکوت می‌کنند و خواصی که به خون شهدا خیانت کردند را محکوم نمی‌کنند.

وی افزود: یکی از خیانتکاران انقلاب ما خیانت خواص است و همواره باید حواسمان جمع باشد و گوش به فرمان رهبری باشیم که همه دنیا را به زانو درآورده است.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به زنده نگهداشتن حماسه بزرگ مردمی 9 دی وجشن و گرامیداشت این حماسه خاطرنشان کرد: 9 دی پایه‌های کاخ ظلم و ستم را لرزاند و اعلام آمادگی یاوران امام زمان(عج) و آخر زمانی بود و این حماسه تاریخ نبود بلکه تاریخ‌ساز بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج