هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی کورس پائیزه کشور در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حکیم ایگدری دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان‌ در حاشیه برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس پائیزه گنبدکاووس اظهار داشت: هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی کورس پائیزه کشور با شرکت 57 چابکسوار در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

وی افزود: در مسابقات هفته چهاردهم 57 راس اسب در 6 دور یک‌هزار و یک‌هزار و 550 متری با هم رقابت کردند.

ایگدری تاکید کرد: در پایان هفته چهاردهم کورس پائیزه کمال دالیجه عطا با قهرمانی در دورهای دوم و سوم به ترتیب با اسب‌های "پی‌کاسو" و "ال فلامینو" عنوان بهترین چابکسوار هفته را از آن خود کرد.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان‌ افزود: همچنین در دور نخست پیمان قلرعطا با اسب "صوفیا" ، در دور چهارم آرمین آق آتابای با اسب"میراث بندر"، در دور پنجم ستار مهرانی با اسب "شمیم" و در دور آخر محمد خوجملی با اسب "سیگان" زودتر از حریفان از خط پایان گذشتند.

وی اظهار کرد: همچنین در دورهای پنجم و در نژاد ترکمن چابکسوار رامین قهرمانی با اسب غنج‌اس مقام نخست را بدست آورد.

رقابت‌های امروز سوارکاران با اسب‌هایی از نژادهای ترکمن

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان با بیان اینکه در رقابت‌های امروز سوارکاران با اسب‌هایی از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد باهم رقابت کردند، افزود: به مربیان، سوارکاران و صاحبان اسب‌های برتر در این هفته بیش از 752 میلیون و 500 هزار ریال جایزه نقدی اهدا شد.

وی تاکید کرد: هفته پانزدهم کورس پائیزه هفته آینده در گنبدکاووس برگزار و در فصل‌های بهار، تابستان، پائیز در شهرهای آق‌قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس کورس‌های سوارکاری برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج