شامگاه جمعه آیین افتتاحیه رسمی جشنواره هنر شهری مشهد با عنوان «خانه بهار» با حضور گسترده‌ هنرمندان و برخی مسوولین شهری در محل تالار ابن‌سینای مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، مهندس قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد که به منظور شرکت در نشست شهرداران کلان‌شهرهای ایران به تهران رفته بود، در پیامی به هنرمندان شرکت‌کننده در این گردهمایی بیان داشت: ٢٥ سال پیش برای اولین‌بار آماده شدن مردم و شهرشان برای سال نو با عنوان «استقبال از بهار» در کشور آغاز و به‌ تدریج فراگیر شد. قریب به ١٠ سال پیش، تحول این حرکت زیبا در شهر مشهد زمانی پا گرفت که در آن هنرمندان به یاری بهار شتافتند تا رنگ و روی سیمانی شهر را رونق ببخشند.

تقی‌زاده خامسی در این پیام با اشاره بر ضرورت و اهمیت حضور گسترده همه هنرمندان در رویداد «خانه بهار» تأکید کرد: امروز ما در آستانه سال نو می‌خواهیم با همکاری شما و نام‌گذاری جدید، حرکتی نو را آغاز کنیم چون می‌دانیم ذات هنر با تحول و خلاقیت و نو شدن عجین است و سکون نقطه مقابل هنر است. هنرمندان همیشه پیشتازان عرصه تحول و تغییر بوده‌اند و امروز درخواست ما از شما این است که ما را یاری کنید تا چهره شهر را به رنگ امید و نو شدن بیاراییم.

شهردار مشهد در ادامه این پیام با بیان اینکه دهه جدید هنری در مشهد، با نگاه به آینده شکل خواهد گرفت افزود: ما شگفتی مردم را می‌خواهیم و لبخند زیبای مردم در آستانه بهار مزد تلاش‌های ما خواهد بود.

تقی‌زاده خامسی در پیام خود خطاب به هنرمندان گفت: زمان اندکی داشتیم برای دعوت از شما به رویداد «خانه بهار» اما تلاش شد ساختار اجرایی کار را به گونه‌ای تنظیم کنیم تا به سمت اجرای بهتر و عادلانه‌تر پیش برویم.

شهردار مشهد در انتهای پیام خود تصریح کرد: مواجهه با آثار تکراری یا کپی آثار دیگران تازگی حرکت ما را از بین خواهد برد. مجدانه تلاش کنیم مردم تغییر را حس کنند و حس امید را در رگ‌های شهر جاری کنیم. عرصه کار هنری امروز بیش از گذشته برای دستان توانمند شما باز است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج