رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: امسال به دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه که در مراکز رشد شرکت تاسیس کنند، تسهیلات پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدحسین امید در نشست با روسای مراکز علمی کاربردی هرمزگان در بندرعباس افزود: دانش آموختگان با ایجاد شرکت در مراکز رشد دانشگاه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به آنان پرداخت می‌شود.

وی گفت: ایجاد مراکز نوآوری، خوشه‌های فن آور و مراکز رشد در مراکز علمی کاربردی و جذب دانش آموختگان در این شرکت‌ها رونق بیشتر اشتغال را به همراه دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خاطرنشان کرد: رشته‌ها و مقاطع در استان‌ها بر اساس نیاز و برنامه‌های توسعه‌ای ایجاد می‌شود.

امید اظهار کرد: اکنون ایجاد رشته‌هایی مرتبط با صنایع کوچک که برای ایجاد اشتغال به سرمایه کمتری نیاز دارد در دستور کار است.

وی اضافه کرد: در هرمزگان متناسب با نیاز‌های شغلی در صورت وجود متقاضی، آمادگی ایجاد مراکز جدید داریم.

امید عنوان کرد: در کشور ۵۰۰ هزار دانشجو در ۸۰۰ رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و ۹۰۰ مرکز فعال علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان در این نشست گفت: ایجاد رشته‌هایی مانند تراش سنگ‌های قیمتی، صنایع دستی دریایی، صنایع آبزیان و رشته‌های مرتبط با گردشگری در دستور کار است.

موسی جاودان با بیان اینکه در هرمزگان ۲۰ مرکز فعال با ۲۰۰ کد رشته و بیش از ۸ هزار و ۸۹۰ دانشجو دارد، افزود: این رشته‌ها با کمترین هزینه در دسترس هستند و متناسب با ظرفیت‌های استان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج