استاندار هرمزگان گفت: بنده علاقه‌مند به جا به جایی دور از منطق مدیران نیستم و به افرادی که موفق هستند اجازه خواهیم داد کار خود را ادامه دهند و باید افراد خوب و موفق در سیستم اداری را حفظ کنیم و اگر لازم بود برای بهبود وضعیت تغییرات مدیریتی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فریدون همتی در گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان هرمزگان که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه استانداری، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها نهادهایی هستند که اختیار نظارت، کنترل و هدایت هوشمندانه دستگاه‌ها را دارند تا سیاست‌های دولت برای تامین منافع مردم در استان اجرا شود، عنوان کرد: اعتقاد راسخ ما این است که به هر اندازه استانداری و فرمانداری‌ها مقتدر بوده و پیگیری و نظارت مطلوب داشته باشند، دستگاه‌های مختلف بهتر به وظایف خود عمل می‌کنند و سیاست‌ها اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: مجموعه استانداری، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها نقش نمایندگی عالی دولت را در سطح استان ایفا می‌کنند و به هر اندازه مدیران، کارشناسان و برنامه‌ریزان این دستگاه‌ها جدی و فعال باشند، منجر به حرکت تمامی دستگاه‌های استان و همچنین فراهم شدن شرایط برای فعالیت بخش خصوصی خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: اعتقاد دارم اگر ما به عنوان استانداری، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها خوب تدبیر و مدیریت کنیم و بر قوانین و ظرفیت‌ها تسلط کافی داشته باشیم، کمبودها به خوبی رفع خواهد شد.

همتی با اشاره به شرایط کشور و دولت دوازدهم، تصریح کرد: مردم با انداختن 42 میلیون رای در صندوق جمهوری اسلامی ایران انتخابات بی‌نظیری را رقم زدند و با 24 میلیون رای رئیس جمهور منتخب خود را برگزیدند و شرایط ادامه راه را برای دولت تدبیر و امید فراهم کردند.

وی گفت: مردم با امید به آینده به دکتر روحانی رای دادند و پایه این رای نیز خود مردم بوده‌اند و این نشان می‌دهد مردم پایه اصلی تصمیم‌گیری‌های کلان و تعیین چارچوب آینده کشور هستند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه مردم مطالبات و خواسته‌هایی در حوزه‌های مختلف دارند، اظهار داشت: فرمانداران و بخشداران باید دیده‌بان خواسته‌ها و مطالبات مردم از دولت باشند و برای تحقق این مطالبات در استان برنامه‌ریزی هوشمندانه داشته باشند تا مردم از انتخابی که داشته‌اند روز به روز خوشحال‌تر شوند.

همتی بیان داشت: ما مسئول اجرایی کردن برنامه‌های رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید و پاسخگویی به مطالبات مردم در استان هستیم و باید در این راستا تلاش کنیم.

وی در ادامه به برخی از خواسته‌های خود از فرمانداران و بخشداران اشاره کرد و افزود: یکی از مواردی که با آن مواجه هستیم مدیریت بحران است و هرمزگان یکی از استان‌هایی است که برای بحران‌ها و حوادث مختلف باید آمادگی داشته باشد تا خسارات جانی و مالی در مواقع بحرانی کاهش یابد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه همواره باید احتمال وقوع حوادث را در برنامه‌ریزی‌های خود لحاظ کنیم، خاطرنشان کرد: میزان آمادگی و شناخت پدیده‌ها و ظرفیت‌ها برای مقابله با حوادث خیلی مهم است و مانور آمادگی در برابر بحران نیز باید در شهرستان‌ها برگزار شود و در هر روستا و بخش و شهرستان باید احصا شود چه میزان امکانات برای مواقع بحران نیاز است.

همتی گفت: در زمینه توسعه، نوسازی و عمران و سرمایه‌گذاری در سطح روستاها و شهرستان‌ها نیز فرمانداران و بخشداران باید بر تمامی واحدهای تولیدی نظارت و مسائل و مشکلات آنان را بررسی و رفع کنند.

وی اضافه کرد: جهت‌گیری دولت فعال کردن بخش تولید و ظرفیت‌های محلی است و فرمانداران باید برنامه توسعه برای شهرستان‌ها داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان ادامه داد: نزدیک به 900 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف اعتبارات و تسهیلات ارزان قیمت برای سال جاری در هرمزگان در اختیار داریم که باید این منابع را به کار و تولید تبدیل کنیم.

همتی تاکید کرد: فرمانداران و بخشداران باید ارتباطات مردمی خوبی داشته باشند و با گروه‌های فعال سیاسی و اجتماعی و اقتصادی گفت‌و‌گو کنند.

وی عنوان کرد: در این ماه‌ها حجم ورود گردشگر در هرمزگان افزایش خواهد یافت و مکان‌های تفریحی و گردشگری باید برای پذیرش مسافران آماده شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به رعایت حقوق شهروندی در جامعه، بیان داشت: تامین حقوق شهروندی از دورترین نقطه در یک روستا تا بزرگترین شهرهای استان بر عهده ما به عنوان استاندار، فرماندار و بخشدار در هرمزگان است و باید نسبت به آن حساس باشیم.

همتی ادامه داد: همچنین فرمانداران و بخشداران باید شخصا پیگیر امور سرمایه‌گذاران باشند تا شاهد جذب سرمایه‌گذاران بسیار در شهرستان‌های مختلف باشیم.

وی گفت: بنده علاقه‌مند به جا به جایی دور از منطق مدیران نیستم و به افرادی که موفق هستند اجازه خواهیم داد کار خود را ادامه دهند و باید افراد خوب و موفق در سیستم اداری را حفظ کنیم و اگر لازم بود برای بهبود وضعیت تغییرات مدیریتی انجام شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در مجموع از فرمانداران و بخشداران انتظار می‌رود مداخله مسئولانه و هوشمندانه در جهت برنامه‌ریزی دقیق و عالمانه و هدایت و نظارت دستگاه‌ها و منابع را داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج