جهانگیری گفت:کار مهمی و حیاتی که در این دولت بنا گذاشته شد آن بود که کار گازرسانی به روستاهای کشور به عنوان مرکز تولید و زندگی مردم و ایجاد رفاه و آسایش مردم سرعت گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج ازمشهد، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه گارسانی به دوشهر و 327 روستا و سه خط انتقال گاز در استان خراسان رضوی که در روستای نصر آباد بخش رضویه مشهد افزود: در آغاز دولت یازدهم تعداد کل روستا های گاز رسانی شده 14 هزار روستا بوده، ولی با تلاش مجموعه شرکت ملی گاز ایران و با مدیریت مهندس عراقی 9 هزار روستا تا ابتدای دولت دوازدهم از نعمت گاز برخوردار شده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

وی گفت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی استاندار خراسان رضوی از ابتدای دولت یازدهم 56 درصد روستاهای این استان از نعمت گاز بهره مند بوده اند و این در حالی است که امروز این رقم به 77درصد رسیده است.

 همچنین، حمید رضا عراقی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از پروژه خط انتقال گاز تقویتی اسفراین، نقاب، جغتای به طول ۸۴ کیلومتر که به منظور تقویت خط انتقال گاز در جنوب استان خراسان رضوی و گازرسانی به بخش‌های صنعتی استان و بخصوص گازرسانی به مجتمع فولاد سبز‌وار است، با هزینه‌ای بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود:۱۸۰ روستا در استان خراسان رضوی به شبکه گاز طبیعی کشور متصل خواهند شد و مردم این روستاها در زمستان امسال، از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد، این در حالی است که همزمان با بهره‌برداری از این خطوط انتقال گاز و نیز گازرسانی به پایتخت فیروزه ایران، مراسم کلنگ‌زنی پروژه‌های گازرسانی به ۱۴۷ روستا نیز در دیگر بخش‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در پایان اظهار کرد: امیداریم این نهضتی که در گاز رسانی از دولت یازدهم شروع شده تا پایان سال آینده و یا نهایتا نیمه سال 98 به اتمام برسد. و بتوانیم گاز تولیدی را در توسعه صادرات و ایجاد ارزش افزوده در کشور استفاده کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج