مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان گیلان: 9 دی ماه یک روز بزرگ در تاریخ انقلاب و این کشور خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در نشست هماهنگی بزرگ‌داشت روز 9 دی با اشاره به فتنه سال 88 اظهار کرد: فتنه 88  بر اساس هواهای نفسانی برای رسید به قدرت، پیروی از بدعت‌های گذشته و تضعیف انقلاب و ولایت بود.

وی با بیان این‌که فتنه یعنی مخلوط کردن حق و باطل که تشخیص حق را سخت می‌کند، افزود: فتنه 88 عظیم بود اما چیز جدیدی نبود چرا که در صدر اسلام و حتی در دوران انقلاب شاهد این گونه ماجراها بوده‌ایم ولی هربار در فضای غبارآلود فتنه  این امت با بصیرت، ولایی و هوشیار هستند که پیشانی دشمنان این آب و خاک و منافقین را برخاک می مالند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با بیان این‌که 9 دی روز بیعت دوباره با انقلاب ، رهبری و ولایت بود ، گفت: 9 دی روز پایبندی بر سر ارزش‌ها اسلامی بود این روز بزرگ انقلاب را بیمه کرد و اگر این روز نبود وضعیت ایران مانند کشورهای عراق و سوریه بود ، بنابراین بازخوانی فتنه 88 و 9 دی مهم است و باید تبیین شود.

علیزاده با بیان این‌که 9 دی متعلق به گروه خاص سیاسی نیست افزود: 9 دی یک روز ملی است چرا که این روز به همه اقشار مردم و جریان‌های سیاسی تعلق دارد و در این روز همه آمدند تا از ارزش‌ها و آرمان‌ها انقلاب حمایت کنند.

وی افزود: باید با بصیرت و روشنگری ماهیت فتنه 88 و 9 دی را برای کسانی این  را هنوز این وقایع را درک نکرده‌اند تبیین و تشریح شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با بیان این‌که به مناسبت 9 دی ماه کمیته گرامیداشت این روز بزرگ در محل اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان تشکیل شد ، گفت: مجموعه اوقاف و امورخیریه استان گیلان و ادارات اجرایی آن با هدف تبیین و روشنگری ماهیت فتنه 88 و ابعاد و زوایای پنهان آن برنامه های متعددی در سطح بقاع متبرکه استان تدارک دیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج