امید قادری در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر معلولان اظهار کرد: هدف سازمان بهزیستی توانمندسازی معلولان در زمینه‌های فردی، هنری، توان‌بخشی فردی و اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، قادری ابراز داشـت: فرد معلول زمانی که وارد کار تئاتر می‌شود هنرنمایی خود را به نمایش می‌گذارد و توانمندی وی نیز در جامعه به اثبات می‌رسد و ارتباط مناسبی با مردم و جامعه پیدا می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه زبان هنر را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: هنر درمانی افراد در این زمینه تحقق ساز می‌شود.

این مسوول با اشاره به استفاده از ظرفیت خود معلولان در برگزاری این جشنواره، افزود: موضوع نمایشنامه‌های اجرایی دغدغه‌های معلولان از جمله مناسب‌سازی، اشتغال، نگاه تبعیض‌آمیز و ازدواج معلولان بود که به زبان هنر به اجرا درآمد.

قادری بیان داشت: دولت توجه ویژه‌ای به قشر معلولان دارد و با حمایت‌های دولت و نمایندگان لایحه حمایت از حقوق معلولان به تصویب رسید و خبرهای خوشحال‌کننده از مجلس و دولت برای اشتغال، توانمندسازی، پشت نوبتی‌ها و لزوم مناسب‌سازی و مستمری مددجویان به گوش می‌رسد.

وی به تأخیر در برگزاری جشنواره تئاتر معلولان به دلیل وقوع زلزله اخیر اشاره داشت و یادآور شد: با توجه به وجود معلولیت‌های جدید در این حادثه مسوولان استان قول داده‌اند که مشکلات این حادثه دیدگان را برطرف کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج