معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت از افتتاح دو نمایشگاه تخصصی روزهای سبز هرمزگان و خرما و فرآورده های خرمایی در محل دائمی نمایشگاه های بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد عباسی اظهار داشت: نمایشگاه های تخصصی با این عناوین یکی از کانال های معرفی کالاهای تولید شده و انتقال تکنولوژی در دنیا است و می توانند نقش موثری را در فرآیند توسعه صادرات غیرنفتی داشته باشند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان افزود: شرایط خاص و متفاوت آب و هوایی استان، هرمزگان را به یکی از استانهای مستعد کشور، در تولید محصولات خارج از فصل برای کشت و تولید بخش مهمی از محصول سبزی و صیفی شامل گوجه فرنگی، خیار، بادمجان، هندوانه، فلفل و سیب زمینی و همچنین محصولات باغی کشور فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: 80 شرکت در قالب 130 غرفه در فضایی به متراژ چهار هزار و 500 مترمربع در این نمایشگاه حضور دارند.

عباسی استانهای شرکت کننده در این نمایشگاه را تهران، اصفهان، کرمان، یزد، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان رضوی، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران، کرمانشاه، قم، گیلان، ارومیه، آذربایجان و هرمزگان اعلام کرد.

وی در پایان افزود: این نمایشگاه از سوم لغایت ششم دی ماه از ساعت 17 الی 22 در محل دائمی نمایشگاه های بندرعباس، دراین مدت دایر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج