فرماندار املش در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: برای تکمیل 3 پروژه نیمه کاره آموزشی دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس محمودی اظهار کرد: برای تکمیل پروژه 12 کلاسه شهید باهنر شهر املش که تخریب و بازسازی آن از سال 90 آغاز شده و 60 درصد پیشرفت کار دارد و با 300 دانش آموز، تنها مدرسه پسرانه دولتی متوسطه در شهر املش است؛ به 800 میلیون تومان اعتبار نیاز است.  

وی افزود: برای تکمیل پروژه مقاوم سازی مدرسه 9 کلاسه پروین اعتصامی با 40 درصد پیشرفت کار و 270 دانش آموز که تنها مدرسه دخترانه دولتی مقطع متوسطه اول شهر املش است و از خرداد ماه 94 با تعهد 4 ماهه آغاز شده؛ 800 میلیون تومان اعتبار نیاز است. 

وی یادآور شد: برای تکمیل پروژه مقاوم سازی دبستان 6 کلاسه امام موسی صدر اسماعیل گوابر شهر رانکوه با 50 درصد پیشرفت کار و 60 دانش آموز دختر و پسر در شش پایه تحصیلی که از خرداد 94 با تعهد 4 ماهه آغاز شده، نیز به 400 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

فرماندار املش با اشاره به این که 31 واحد آموزشی معادل 13 درصد مدارس در این شهرستان تخریبی اند، گفت: برای احداث ساختمان دبستان شهید گنجی هلوسرای سفلی در بخش رانکوه که قبلاً بصورت پیش ساخته احداث شده؛ 200 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.

قاسم احمدپور سرپرست اداره آموزش و پرورش املش در این جلسه طی گزارشی اعلام کرد: 550 میلیون تومان اعتبار از منابع مختلف دولتی در کمیته برنامه ریزی شهرستان املش به آموزش و پرورش اختصاص یافته که 150 میلیون تومان آن برای احداث مدرسه سه کلاسه شهید حیدری زاده در روستای سیویر بخش رانکوه و بقیه برای تعمیرات و تجهیزات واحدهای آموزشی است.

احمدپور گفت: 270 دانش آموز دختر و پسر املشی مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف، در مسابقات علمی، فرهنگی و قرآنی حائز رتبه برتر شدند که از این تعداد 119 نفر به مرحله استانی و 6 دانش آموز هم به مرحله کشوری راه یافتند.

احمدپور گفت: برگزاری جشن تکلیف برای 240 دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی و 259 دانش آموز پسر متوسطه اول و تجلیل از اعضای شورای آموزش و پرورش و همایش پیاده روی فرهنگیان املشی از جمله مهمترین برنامه های آموزش و پرورش املش است که نیاز به حمایت مالی دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج