مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بر اثر استنشاق گاز منوکسید کربن زن میان سالی جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمد شریعتی بیان کرد: در پی دریافت گزارشی از احتمال گازگرفتگی با منوکسید کربن در یکی از محله های خیابان لاله، ستاد فرماندهی گروه نجات ایستگاه شماره ۷ را به همراه افسر کشیک وقت به محل حاثه اعزام کرد و عملیات امداد و نجات آغاز شد.

وی افزود: پس از حضورگروه امداد و نجات در محل مشاهده شد خانم میانسالی به دلیل استنشاق منوکسید کربن ناشی از گاز گرفتگی متاسفانه جان خود را از دست داده است.

محمد شریعتی گفت: پس از برسی اولیه کارشناسان معلوم شد که اکثر خروجی های دودکش ها به طور کامل مسدود شده بود.

وی در ادامه با بیان اینکه منوکسید کربن گاز بسیار سمی و کشنده است و رنگ و بوی خاصی ندارد به همین دلیل قاتل خاموش نامیده می‌شود و به وسیلهٔ انواع وسایل گازسوز از جمله بخاری، آبگرمکن، پیک نیک و حتی زغال ایجاد می‌شود گفت؛اگر دودکش یا تهویهٔ یک مکان مسدود باشد، گاز مونوکسید کربن منتشر شده امکان خروج نمی‌یابد، در محیط ساختمان منتشر شده و سبب مسمومیت و در نهایت مرگ می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در پایان گفت: لازم است همشهریان عزیز با عنایت به هشدارهای گسترده سازمان آتش نشانی در سطح شهر موارد ایمنی را به طور کامل رعایت کرده تا هرگز شاهد اینگونه حوادث ناگوار نباشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج