رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان گروه سرود ۱۳۵۷ نفره دانش آموزی را یکی از جاذبه های راهپیمایی ۲۲ بهمن مرکز استان دانست و عنوان کرد: ویژه برنامه های گرامیداشت دهه فجر در ۱۰ مسجد محوری هر شهرستان و ۱۰ بقعه متبرکه سطح استان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری از تشکیل ۲۱ کمیته در استان خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ فعالیت توسط کمیته های ستاد دهه فجر استان در سال گدشته برگزار شد که برخی از این برنامه ها استانی و برخی نیز شهرستانی بود.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری با اشاره به برگزاری راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن سال گذشته در ۵۸ نقطه از گیلان، اظهار داشت: از مجموع برنامه های انجام شده توسط کمیته ها، برنامه های سه کمیته چشمگیر بود و توسط ستاد دهه فجر مورد تقدیر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، تصریح کرد: قطعا تلاش و کوشش ستاد دهه فجر استان در سال جاری مضاعف خواهد بود، زیرا انقلاب اسلامی در چهلمین سالروز پیروزی بالندگی و کمال خود را به نمایش خواهد گذاشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری جلسات ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از فروردین ماه سال آینده خبر داد و عنوان کرد: اولین جلسه کشوری این ستاد در تهران با ریاست آیت الله جنتی و باحضور معاونین روسای قوا و تعدادی از وزرا و شخصیت های لشگری وکشوری برگزار شد و برخی از دستگاه ها از جمله صدا و سیما نیز از هم اکنون در حال زمینه سازی برنامه های متعدد چهلمین سالگرد پیروزی اتقلاب اسلامی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با اشاره به ارسال آیین نامه ها برای مسئولان کمیته ها و تبیین کامل خط مشی ها، اولویت ها و الزامات سلبی و ایجابی، تصریح کرد: براساس آیین نامه، برنامه های دهه مبارک فجر؛ عمومی، فراگیر، خلاقانه و نوآورانه باشد. البته برخی از برنامه ها همانند راهپیمایی باشکوه ویژه برگزار خواهد شد و میتوان در کنار راهپیمایی، با ایجاد جاذبه های نوآورانه و ایستگاه های دلچسب؛ هیجانی ویژه به راهپیمایی داد‌.

وی افزود: مسئولان کمیته ها تلاش کنند تا فعالیت ها نسبت به سال گذشته چشمگیر تر شده و حداقل یک برنامه متفاوت، نوآورانه و خلاقانه با گستره ملی یا استانی داشته باشند. همچنین لازم است برنامه ها هماهنگ و همخوان با ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی بوده و همدلی، همزبانی، وحدت و وفاق ملی را تقویت کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، دهه فجر را فرصتی مغتنم برای بیان دستارودهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: آگاهی مردم از دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول عمر ۳۹ ساله ضروری است، زیرا با نگاه به گذشته، می توان قدردان نعمت های کنونی بود.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری علت مبقیه نظام را همان علت موجده آن دانست و اضافه کرد: اسلام خواهی، عدالت طلبی، ظلم ستیزی و مردمی بودن عوامل اصلی ایجاد انقلاب اسلامی بوده و قطعا همین عوامل سبب بقای آن خواهد شد لذا تلاش همه اعضای ستاد بر این است که برنامه ها به شکل مردمی برگزار شود.

وی مشارکت مردم در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را باهمکاری وپشتیبانی دستگاه های اجرایی ضروری دانست و یادآور شد: باید برنامه ها از مرکز استان به سمت شهرستان ها، بخش ها و روستاها تسری داده شود.

وی کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر گیلان را یکی از کمیته های موفق ستاد دهه فجر گیلان ذکر کرد که در سال های گذشته با کمترین بودجه کارهای بزرگی را انجام داده است وآشکارترین فعالیت آن تشکیل بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ ستاد روستایی در سال گذشته بوده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه سخنان خود از طراحی نرم افزار «فجر» جهت جمع آوری فعالیت ها ومستندسازی برنامه های کمیته ها خبر داد و گفت: این نرم افزار همزمان با سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان گیلان به بهره برداری خواهد رسید. این نرم افزار آمار دقیقی از برنامه های اجرا شده در سطح استان را به ما ارائه خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری خواستار معرفی یک نماینده تام الاختیار از سوی استاندار جهت شرکت در جلسات ستاد دهه فجر و پیگیری امور شد و اظهار کرد: به دنبال شیرین کردن کام مردم در ایام الله دهه فجر هستیم لذا از دستگاه های خدمات رسان می خواهیم در حد توان نسبت به ارائه خدمات رایگان، نیم بها و یا با تخفیف ویژه در این ایام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب به شکل جدی با فعالیت در فضای مجازی درصدد تخریب نظام هستند، عنوان کرد: متاسفانه انعکاس عملکرد ما در فضای مجازی قابل قبول نیست ؛ لذا همه دستگاه های فرهنگی با فعالیت جدی در فضای مجازی، پاسخگوی شبهات مردم به ویژه نسل جوان باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: اگر امروز رموز رفتاری جوانان را بشناسیم و بتوانیم با آنان هنرمندانه ارتباط برقرار کنیم، قطعا به اهداف ستاد دهه فجر، خواهیم رسید.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری خواستار انعکاس فعالیت بیشتر کمیته ها در فضای مجازی شد و خاطرنشان کرد: هر یک از دستگاه ها با ساخت مستند نسبت به تبیین هنرمندانه دستاوردهای انقلاب اسلامی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی گروه سرود ۱۳۵۷ نفره دانش آموزی را یکی از جاذبه های راهپیمائی۲۲بهمن مرکز استان دانست و عنوان کرد: ویژه برنامه های گرامیداشت دهه فجر در ۱۰ مسجد محوری هر شهرستان و ۱۰ بقعه متبرکه سطح استان برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در شهر رشت به لحاظ جاذبه های خاص میدان شهرداری جلوه ویژه ای در کشور دارد، اضافه کرد: متاسفانه تغییرات ایجاد شده در این میدان، تصویری ناموزون از انعکاس حضور مردم در مناسبت های انقلاب اسلامی ارائه کرده است و به واسطه این تغییر ات، نمی توان حضور گسترده مردم را به درستی منعکس کرد. لذا خواستار تجدیدنظر در شکل و اندازه حوض وسط میدان هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج