مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان گفت: مدیریت شهری اصفهان می تواند اولویت‌های گردشگری اصفهان را با انجام مطالعات تخصصی و تهیه اسناد ویژه مشخص کند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، وحید حیدریان اظهار داشت: بر اساس آمار اعلام شده در سال ۲۰۱۶ حدود ۸۵ درصد از گردشگران جهان از موبایل هوشمند استفاده کرده و ۷۲ درصد، عکس‌های محل گردش خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده اند که نشان از اهمیت کاربـــرد فنـــاوری اطــلاعــات و ارتبـــاطــات در میــــــان گــــردشگـــران بیـــــن المللــی دارد.

وی جایگاه ایران در بین ۱۴۱ کشور جهان را از لحاظ شــاخـص‌های رقابت در سفــر و گــردشــگری رتبــــه ۹۷ عنــوان کرد و افـــزود: در حـــوزه شــاخـص هــای آمادگی ICT در سفر و گردشگری دارای رتبه ۹۸ هستیم.

وی بـــه تحـقــق رویــــای دهکـده جهـانی با فناوری اطلاعات و ارتباطات و گردشگری اشاره کرد، ادامه داد: بر اساس آمار اعلام شده در دو سال گذشته۳۰ درصد گردشگران با هتل‌ها ارتباط داشته‌اند، ۴۶ درصد گردشگران جاذبه‌های گردشگری را بررسی کرده‌اند و ۷۰ درصد گردشگران شبکه های اجتماعی خود را به روز کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان افزود: اروپا با بیش از ۴۰ درصد و آفریقا با حدود ۳ درصد، بیشترین و کمترین درآمد گردشگری را دارند که در این میان سهم منطقه آسیا و اقیانوسیه ۳۰ درصد و خاورمیانه ۴ درصد است.

وی برای سال ۱۴۰۰ اشاره و اظهار کرد: بر اساس این بیانیه قرار است اصفهان به شهری توسعه یافته با اقتصاد و معیشت پویا و بهره‌ور، متکی برتولید علم، فناوری و گردشگری و توأم با رفاه، شهری سرآمد و به بهترین شهر ایران برای زندگی تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان ابراز امیدواری کرد: تا با تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات، داده‌کاوی و استفاده از هوش تجاری بتوان در راستای استفاده از ICT برای توسعه گردشگری در اصفهان گام های ارزنده تری برداشته و با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی شاخص های توسعه گردشگری در پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را ارتقا داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج