معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: مشهد مقدس در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد و در این راستا 145 رویداد علمی، فرهنگی و بین المللی در مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، نشست تخصصی ارزیابی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد مقدس برگزار شد.

سید جواد حسینی در این نشست گفت: مشهد مقدس در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد و در این راستا 145 رویداد علمی، فرهنگی و بین المللی در مشهد برگزار شد که نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام یکی از رویدادهای بزرگ علمی مشهد 2017 بود.

وی با بیان اینکه مهمترین نهاد برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی مدارس است، اظهار داشت: هم اینک رویه های خوبی برای گسترش این فرهنگ در مدارس استان وجود دارد اما در کنار آن خلاءهای زیادی نیز دیده می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: صنعت کنکور اساس فرهنگ مملکت را دچار مشکل کرده زیرا سرنوشت فرزندان ما با جواب دادن به 300 تست کنکور تعیین می شود. این وضعیت موجب شده فرزندان ما به سمت مطالعه کتابهای تستی بروند و از مطالعه مساله محور و پژوهش محور باز بمانند.

حسینی  ادامه داد: در چنین شرایطی طبیعی است که نمایشگاه کتاب کمتر از بقیه نمایشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: نمایشگاه کتاب فقط جای فروش کتاب نیست بلکه باید حلقه ای از زنجیره کتاب از نویسنده، ناشر، کتابفروش و کتابدار تا کتابخوان باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی پیشنهاد کرد 'دبیرخانه دائمی نمایشگاه کتاب' در مشهد تشکیل شود تا ابعاد مختلف تبلیغی، محیطی و دعوت از ناشران معتبر را در طول سال پیگیری کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج