رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با بیان اینکه مشوق‌های جدید برای سرمایه‌گذاران تعریف می‌شود، گفت: برای رونق اقتصادی سهام شهرداری در پروژه‌های جدید مشارکتی کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محسن حسینی پویا در ارتباط با جذب سرمایه‌گذار در شهر مشهد بیان کرد: اینکه ما فقط در اصطلاح بگوییم برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز می‌اندازیم اما در اجرا عمل ما متفاوت باشد، صحیح نیست امروز هم آن‌ها برای ورود به سرمایه‌گذاری در مشهد در ابتدا سابقه ما را نگاه می‌کنند و قطعاً خواهند گفت شما با سرمایه‌گذاران گذشته شهر مشهد چه کرده‌اید.

وی افزود: حدود 30 پروژه سرمایه‌گذاری در سطح مشهد داریم که متأسفانه اکثر این پروژه‌ها قفل شده و با این سابقه اگر برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز هم بیندازیم به ما خواهند گفت با این تعداد پروژه مشارکتی که متوقف شده نمی‌توان در مشهد سرمایه‌گذاری کرد.

حسینی پویا بیان کرد: در کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد به این نتیجه رسیدیم که سرمایه‌گذاری‌های قدیمی مشهد را در اولویت قرار دهیم تا مشکل آن‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل شود که در این راستا جلسات فشرده‌ای با سرمایه‌گذاران برگزارشده که امیدواریم پروژه‌های آن‌ها از این رکود خارج شود.

عضو کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما این است که پروژه‌های جدید مشارکتی تعریف کنیم و در آن به منافع زودبازده شهرداری توجهی نداشته باشیم و سهام شهرداری از لحاظ منافع پایین بیاید زیرا با ایجاد پروژه‌های مشارکتی شاهد رونق اقتصادی شاهد اشتغال و جذب بیشتر زائر و گردشگر و به خصوص افزایش ماندگاری زائر در شهر مشهد خواهیم بود در واقع می‌خواهیم به منافع بلند مدت شهر و شهرداری توجه کنیم و بر این اساس مشوق‌های جدید برای سرمایه‌گذاران تعریف می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج