رئیس کل دادگستری استان گفت: اگرچه در رسیدگی به پرونده های مهم و یا اتهامات مدیران و مسوولان باید همچون سایر پرونده ها دقت لازم صورت پذیرد ولی در عین حال دستگاه قضایی در جهت حفظ حقوق عامه، توجهی به جوسازی ها ندارد

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، احمد سیاوش پور نقش فناوری روز و حذف عوامل انسانی در بسیاری از امور جاری خدمات رسان به مردم را در کاهش تخلفات و جرایم بسیار مهم دانست و با تأکید بر ظرفیت بالای شورای نظارت استان، عملکرد فعالانه تر آن را ناظر و ضامن حُسن جریان امور عنوان کرد.

وی از نقش نظارتی اداره کل بازرسی تمجید کرد و ضمن اشاره به فعالیت ها و تلاش های گسترده این نهاد نظارتی برای اصلاح امور، خواستار توجه بیشتر همه دستگاه ها به پیشگیری از جرم و تخلفات شد.

سیاوش پور با اشاره به وجود هماهنگی و همدلی بین نهادهای قوه قضاییه گفت: جدیت و رویکرد عادلانه و شجاعانه دستگاه قضایی را مایه امنیت خاطر مردم و مسئولان است.

وی با تأکید بر اینکه در رسیدگی های قضایی، دلایل مورد توجه قرار می گیرد، اعلام کرد: استدلال و استحکام در آراء قضایی بهترین پاسخ به نقدهای غیرمنصفانه است.

رئیس کل دادگستری گیلان گفت: اگرچه در رسیدگی به پرونده های مهم و یا اتهامات مدیران و مسوولان باید همچون سایر پرونده ها دقت لازم صورت پذیرد ولی در عین حال دستگاه قضایی در جهت حفظ حقوق عامه، توجهی به جوسازی ها ندارد.

وی افزود:  موضع گیری های غیرواقع و اظهارات ناصحیح، تأثیری در عزم دستگاه قضایی برای رسیدگی دقیق و صدور رأی و اجرای آن نخواهد گذاشت.

سیاوش پور تصریح کرد:  پس از رسیدگی دقیق و صدور حکم متقن و اطلاع رسانی به مردم بر اساس معیارهای قانونی، بر همگان مشخص خواهد شد که کار دستگاه قضایی صحیح و در جهت حفظ حقوق مردم و کشور بوده است.

رئیس کل دادگستری استان گفت: رسیدگی دقیق و سریع پرونده های مهم از جمله مفاسد اقتصادی و به نتیجه رساندن آنها، موجب احساس امنیت بیشتر مردم می شود و از همین رو مهم ترین سهم دستگاه قضایی در روند توسعه استان و همراهی با تمام نهادهای قضایی و اجرایی در کاهش مشکلات گوناگون جامعه، ایفای همین نقش به صورت قاطع می باشد.

وی ادامه داد: باید همگی کمک کنیم جهشی در توسعه استان صورت پذیرد و دستگاه قضایی ضمن امنیت بخشیدن به توسعه استان از منظر حفظ حقوق عامه و پیگیری آن در این مسیر بسیار گسترده، به امور بهداشت، شهرداری ها، نظام مهندسی، نظام پزشکی، محیط زیست و سایر بخش ها که بیم تضییع حقوق عامه در آنها متصور است، توجه ویژه دارد؛ البته بدون شک از تنش پرهیز می کنیم و جواب قاطع ما، از طریق رسیدگی های بدون نقص از سوی قضات محترم و صدور و اجرای احکام قضایی خواهد بود و در این راه جز به رضای خدا و خدمت به مردم نمی اندیشیم.

رئیس شورای قضایی استان خاطرنشان کرد: حمایت مسئولان ارشد از مدیران دستگاه ها نیز باید در چارچوب قانون باشد و شایسته نیست از مدیری که حداقل در معرض اتهام و واجد پرونده جزایی در دستگاه قضایی است، یک طرفه حمایت شود و اتفاقاً باید از رسیدگی به اتهامات در جهت رفع سوء جریانات اداری، اصلاح امور و شفافیت و نیز خدمت بهتر به مردم حمایت شود همچنین از مسوولان و مدیرانی که در انجام وظایف، به موازین قانونی توجه دارند نیز حمایت کنیم.

سیاوش پور تأکید کرد:  همان گونه که رسیدگی دستگاه قضایی در قبال جرایم و تخلفات و اقدام دستگاه قضایی در این زمینه نزد افکار عمومی اهمیت دارد، نحوه برخورد و نتیجه رسیدگی به تخلفات مسوولان و مدیران به مراتب برای مردم مهم تر و حساس تر است و معتقدیم حفظ حرمت دستگاه قضایی بدون تردید از طریق رسیدگی به موقع، دقیق و صدور آراء مستحکم میسرّ می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج