فراخوان نخستین کنگره سراسری شعر و داستان حضرت «ام البنین» در گیلان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سلیمان پورابراهیم، مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به فراخوان نخستین کنگره سراسری شعر و داستان حضرت «ام البنین» گفت: هشتمین جشنواره گلدسته های سپید با موضوع نخستین کنگره سراسری شعر و داستان حضرت «ام البنین» به همت دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد تهران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این کنگره در دو بخش مسابقه و ویژه برگزار خواهد شد، افزود:  توجه به منویات مقام معظم رهبری در دیدار با شاعران آیینی، آفرینش آثار ارزنده ادبی در نکوداشت مقام معنوی حضرت ام البنین (علیها السلام)، زنده نگه داشتن یاد و خاطره اسطوره های صبر و مقاومت (مادران و همسران شهدا) و تولید و ارائه آثار فرهنگی ارزشمند در حوزه ادبیات عاشورایی از اهداف این کنگره است.

پورابراهیم تصریح کرد: شعر کلاسیک، شعر نو، داستان نویسی از بخش های مسابقه این کنگره است که در دو مقطع نوجوان و جوان و بزرگسالان برگزار می شود.

وی بخش ویژه را شامل مادران و همسران شهدا دانست و اظهار کرد: قالب شعر در این جشنواره آزاد بوده و اشعار ارسالی نباید قبل از این جشنواره به جشنواره دیگری ارسال شده باشد.

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان تصریح کرد: بخش داستان نویسی ویژه داستان های کوتاه است و در تعداد ارسال داستان محدودیتی وجود ندارد.

پورابراهیم آخرین مهلت ارسال آثار را ۲۰ بهمن اعلام کرد و اذعان داشت: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس الکترونیکی Tehranmasajed٢٤.ir مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج