قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: وحدت حوزه و دانشگاه موجب استمرار استقلال و ضامن توسعه و تعالی کشور در ابعاد مختلف است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، سید مرتضی بختیاری در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه که با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و طلاب و دانشجویان در پردیس اسرار دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: حرکت منسجم مردم در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام راحل(ره) شرق و غرب را در حیرت فرو برد.

وی تصریح کرد: مردم ایران اسلامی به برکت مجاهدت و جانفشانی شهدای والامقام توانستند طومار ٢٥٠٠ ساله سلطنت را درهم بپیچند و نظامی برآمده از تعالیم اسلام و اهل بیت(ع) را بنا نهند و دست استکبار جهانی را از منابع کشورمان قطع کنند.

بختیاری با اشاره به تلاش‌های گسترده آمریکا و کشورهای غربی برای انحراف مسیر انقلاب اسلامی و ناکام ماندن آنان در طول ٨ سال دفاع مقدس، بیان کرد: از همان ابتدای انقلاب بنا برآنچه در خاطرات رئیس جمهور و وزیر خارجه وقت آمریکا آمده، آنان درصدد حذف نیروهای شاخص، مهم و کلیدی انقلاب اسلامی بودند.

وی گفت: روشن بینی و دوراندیشی امام خمینی(ره) نقشه‌های شوم آنان را نقش برآب کرد. به شهادت رساندن شهید مظلوم دکتر بهشتی، شهید هاشمی نژاد، استاد شهید مطهری و شهید دکتر مفتح با رویکرد خالی کردن صحنه از شخصیت‌هایی بود که بدعت‌ها و چهره واقعی استکبار و استعمار را افشا می‌کردند، صورت پذیرفت.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تدبیر امام راحل(ره) و توصیه‌های اکید مقام معظم رهبری در ایجاد وحدت و پیوند بیشتر بین حوزه و دانشگاه ثمرات فراوانی داشته است، افزود: بزرگداشت هفته وحدت و تداوم این خط و مسیر مشت محکمی است به دهان همه بدخواهان و معاندینی که دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین فرزانه؛ رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی و دکتر رضا سعیدی؛ رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) نیز به بیان دیدگاه‌هایشان پیرامون لزوم ارتباط و تعامل حوزه و دانشگاه پرداختند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج