مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: با مدیرکل جمعیت هلال احمر و مدیرکل آب‌ و فاضلاب روستایی گلستان، با هدف نگهداری و بهره برداری از تجهیزات تفاهم‌نامه‌ای در شهر نوده‌خاندوز شهرستان آزادشهر منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق علی مقدم، صبح امروز در مراسم تبادل تفاهم‌نامه نگهداری و بهره برداری از تجهیزات امدادی مدیریت بحران گلستان در شهرداری نوده خاندوز اظهار داشت: در سال‌های گذشته، در ورودی شهر نوده خاندوز برای ایجاد و احداث سایت تجهیزات و آموزش امدادی گلستان در نظر گرفته شده بود.

پتانسیل پارک شبنم نوده

مدیر کل مدیریت بحران گلستان افزود: با توجه به پتانسیل پارک شبنم نوده، قرار بود این مکان به عنوان، مرکز آموزش اردویی و نگهداری دستگاه‌ها باشد،که متاسفانه با مشکلاتی مواجه شدیم و امروز در تفاهم نامه‌ای تجهیزات این سایت برای امدادرسانی بهتر در خارج و داخل استان و ارتقاء سطح آمادگی استان در برابر حوادث، در اختیار مدیرکل جمعیت هلال احمر استان و مدیرکل آب و فاضلاب روستایی قرار دادیم.

مقدم تصریح کرد: آب شرب و غذای گرم 2 مولفه نخست و مهم در زمان وقوع حوادث است و این تجهیزات که مربوط به امدادرسانی در زمینه آب و غذای گرم است در اختیار این 2 سازمان قرار داده شد.

مدیر کل مدیریت بحران گلستان تاکید کرد: در این سایت دیوارکشی انجام شده بود و برای تملک و دارایی بیش از 300 میلیون تومان هزینه شده بود تا در شرق گلستان ،که حوادث بیشتری اتفاق می‌افتد ،پایگاهی برای امداد رسانی سریع باشد،اما دچار چالش شد و انتظار داریم تغییر کاربری این سایت ،تغییری نکند ،زیرا ما همچنان مایل به چنین سایتی هستیم و امید داریم از هر نوع تغییر کاربری بدون اخذ استانی جلوگیری شود.

مدیر کل پدافند غیرعامل استان گلستان هم در این مراسم اظهار داشت: دشمنان درصدد هستند تا در زمان وقوع حوادثی مانند زلزله‌های اخیر،در فضا و شبکه مجازی، تشویش و نگرانی‌هایی ایجاد کنند، تا مردم در مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار گیرند.

احمد تجری افزود: با توجه به حادثه‌خیز بودن استان و کشور ما در برابر وقوع حوادث طبیعی، باید آمادگی کامل در این گونه حوادث را داشته باشیم و ما آمادگی لازم برای خدمات رسانی به مردم را در هر زمانی داریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج