ورزشکاران کردستانی با کسب پنج نشان طلا و یک نقره در ششمین دوره رقابت های ورزش های زورخانه ای آسیا در فیلیپین خوش درخشیدند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، ششمین دوره رقابت های ورزش های زورخانه ای آسیا ظهر روز جمعه یکم دی ماه با قهرمانی تیم ایران در کشور فیلیپین پایان پذیرفت.

در این دوره از مسابقات ورزشکاران 15 کشور آسیایی از جمله ایران، عراق، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، اندونزی، مالزی، قرقیزستان، چین تایپه، هنگ‌کنگ، هند، نپال، تاجیکستان، ویتنام و کره‌جنوبی در بخش های مختلف به رقابت پرداختند.

این رقابت ها در سه بخش تیمی زورخانه‌ای، هنرهای فردی شامل میل سنگین، میل‌بازی، سنگ، کباده، چرخ تیز و چرخ چمنی و کشتی پهلوانی در پنج وزن 50 تا 60، 60 تا 70، 70 تا 80، 80 تا 90 و بالای 90 کیلوگرم برگزار شد.

در پایان کردستان با سه ورزشکار و یک مربی در قالب تیم ملی کشورمان شرکت کرد و توانست پنج نشان طلا و یک نقره را از آن خود کند.

حمیدرضا کردی نشان طلای تیمی و میل بازی و نقره کباده را کسب کرد، فرید امانی مدال طلای تیمی و سنگ را برگردن آویخت، پیمان محمدی در کشتی پهلوانی نیز به نشان زرین طلا دست یافت.

تیم ملی پهلوانی و زورخانه ای کشورمان ایران همچون پنج دوره گذشته برای ششمین بار متوالی با 8 طلا، سه نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی در مجموع امتیازات تیمی این پیکارها دست یافت، عراق به مقام نایب‌ قهرمانی رسید و تیم‌های نپال و فیلیپین به مقام سوم مشترک دست پیدا کردند.

علیرضا غلامی از کردستان مربیگری تیم ملی ایران را در ششمین دوره رقابت های ورزش های زورخانه ای آسیا طی روزهای 30 آذرماه و یکم دی ماه برعهده داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج