شهاب نادری گفت: موقعیت ویژه رشد نیروی بومی در بخش‌های عمرانی، زیربنایی و ... کرمانشاه که به‌واسطه تهدید زلزله، امروز به یک فرصت تبدیل‌شده، به‌واسطه سکوت برخی از مسئولین استانی در حال سوخت شدن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی بابیان این مطلب که کردهای غیور کرمانشاه امروز در شرایط سختی به سر می‌برند، ابراز داشت: ما درگذشته جنگ‌زده بودیم، زلزله شدیم و حالا سرمازده هستیم و در یک جمله می‌توان گفت که مرزداران ایران اسلامی این روزها نجیبانه صورت یخ‌زده از سرما و آوارگی خود را باسیلی کمک‌های ملت ایران سرخ نگه می‌دارند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی استاندار کرمانشاه، اظهار داشت: در کنار شورآفرینی مثال‌زدنی همه مردم ایران، وقوع زلزله 21 آبان فرصتی بود تا همه مسئولین خود را محک بزنند و مردم به چشم ببینند که مدیر بحران با مدیر پشت‌میزنشین بسیار متفاوت است.

استمهال دوساله تسهیلات قانون است و دولت باید سود آن را پرداخت کند

نادری در ادامه ضمن انتقاد از تخلف برخی از بانک‌ها مبنی بر برداشت اقساط از مردم، اعلام داشت: غیر از چهار شهرستان شرقی استان کرمانشاه، سایر شهرستان‌ها مشمول قانون استمهال دوساله تسهیلات می‌شوند و حتی مجمع نمایندگان استان بر این اصرار است که نه‌تنها سود دوساله استمهال تمامی وام‌های مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را دولت بپردازد، بلکه شرایطی فراهم شود که اصل وام‌ها نیز مورد بخشودگی قرار گیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور پربرکت مقام معظم رهبری در مناطق زلزله‌زده، تصریح کرد: ضمن تشکر از تمامی مسئولین کشوری و وزرایی که به‌واسطه همدردی با زلزله‌زدگان به این مناطق سفر کردند، اما هیچ‌یک از وزرا حتی برای یک‌شب در چادرها به سر نبردند که وضعیت کنونی مردم زلزله‌زده را از نزدیک درک کنند.

وی افزود: با پیگیری‌ها مستمر سعی می‌کنیم که درجه‌بندی تخریب و تعمیر در مناطق زلزله‌زده حذف شود اما نباید ا این مهم هم غافل شویم که استان ما دارای نیروها، متخصصین و منابع و محصولات بسیار است و انتظار می‌رود که مسئولین بخش‌های مختلف برای به دست گرفتن امور در تمامی بخش‌ها همچون نظام‌مهندسی، زیربنایی، ساخت‌وساز و حتی کارگر نیروهای بومی را در اولویت قرار دهند و خود کار را به دست بگیرند.

وجود چوب از حضور برخی مدیران خواب استان خیلی بهتر است

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس بابیان اینکه بیکاری جوانان در مناطق مرزی تهدید امنیتی و در سایر مناطق آسیب اجتماعی است گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارورزی 7 هزار نفر را در استان کرمانشاه متعهد شد اما تاکنون هیچ موردی به نتیجه نرسیده است و از طرفی صنعت استان خواب است و در حال حاضر کارخانه‌ها و واحد‌های صنعتی استان تعطیل و نیروها اخراج می‌شوند و با این شرایط چوب از حضور برخی از مدیران استانی مفیدتر است.

وی بابیان این مطلب که استان‌های ایلام، همدان و کردستان درگذشته زیرمجموعه کرمانشاه بودند اما ما اکنون نسبت به آن‌ها پس رفت داشته‌ایم، در خصوص تجربه تلخ مصوبات برگشتی کرمانشاه اذعان داشت: واقعیت امر این است که نمایندگان این دوره مجلس شورای اسلامی به‌حق همگی برای جذب بودجه و رشد کرمانشاه در صحن مجلس متحدند اما از واقعیتی انکارناپذیر است که خیلی از اعتبارات گذشته ما همچون سفرهای استانی و سفر مقام معظم رهبری و ... به دلیل ناکارآمدی بعضی از مدیران برگشت‌خورده است.

شهاب نادری با اشاره به اینکه 10 میلیارد تومان بودجه برای بیمارستان دریافت شده اما چون مجری ضعیف و مسئولان ناکارآمد هستند این بودجه در حال برگشت است، خاطرنشان ساخت: علاوه بر این برخی از وعده‌ووعیدهای مسئولین کشوری همچون ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین بازگشت پالایشگاه به کرمانشاه و راه‌آهن نیز بر روی حرف و برگه باقی‌مانده و از عملی شدن آن‌ها خبری نیست اما ما تمام سعی خود را برای به نتیجه رسیدن آن‌ها بکار می‌بندیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج