دانش آموزان دبیرستان دوره اول آرمینه مصلی نژاد ناحیه ۶مشهد در هفته پژوهش یک همایش علمی و یک نشست تخصصی برای حل بحران آب و خاک برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، صابری،‌ معاون آموزش‌متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به وضعیت اقلیم ایران و بحران آب در کشور اظهار کرد: مصرف آب در کشور ما ۹برابر میانگین جهانی و ۶برابر کشور خشکی مانند عربستان است.

وی بابیان اینکه موضوع آب در کشور جدی است افزود: باید حساسیت آموزش و پرورش بر روی کمبود آب و آموزش اصلاح الگوی مصرف بیشتر شود.

صابری،آموزش و پژوهش را ضروری دانسته و یادآورشد: باید این موضوع را از مقاطع پایه به عنوان یک دغدغه بین دانش آموزان مطرح کنیم.

همچنین،علی رضا شکیبا، مدیر آموزش و پرورش ناحیه شش مشهد با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در باره معضل آب افزود: مدارس به امر پژوهش ورود کرده اند واین می تواند منشا اثرات خوبی در اینده باشد.

وی با بیان اینکه باید مشارکت دانش‌آموزان افزایش یابد مطرح کرد: سعی می‌کنیم تا زمینه رشد وخلاقیت دانش آموزان را فراهم کرده و مهارت های حل بحران را به آنها آموزش دهیم.

گفتنی است در حاشیه این همایش نمایشگاهی از آثارهنری و پژوهش های تخصصی در حوزه بحران آب وخاک توسط دانش آموزان این مدرسه ارایه شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج