نماینده ولی فقیه در خوزستان: اینکه اولویت را به بومی ها ندهند و بگویند فلان دانشگاه رتبه علمی اش بالا است اصلا برای ما قابل قبول نیست.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، آیت الله سید علی موسوی جزایری، امام جمعه اهواز در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز در واکنش به آزمون استخدامی وزارت نفت و در نظر گرفتن شرایطی همچون معدل و رتبه دانشگاهی برای شرکت در این آزمون بیان داشت: 45 نفر از ائمه جمعه نسبت به روش غلط آزمون استخدام وزارت نفت نامه نوشتند، علاوه بر این نماینده های مجلس شورای اسلامی خوزستان و استاندار خوزستان نیز پیگیر این مساله هستند.

وی موضوع شرط معدل را در این آزمون غیرمنصفانه عنوان کرد و افزود: ما استادکاران تجربی داریم که کارشان را هر کسی نمی‌تواند انجام دهد؛ اما اگر مساله آن ها این است می‌توانند دوره های آموزشی برای آن ها بگذارند تا بیش تر تقویت شوند.

آیت الله موسوی جزایری تصریح کرد: اینکه اولویت را به بومی ها ندهند و بگویند فلان دانشگاه رتبه علمی اش بالا است اصلا برای ما قابل قبول نیست.

خطیب نماز جمعه اهواز اذعان داشت: ما درباره استخدام ها مکرر گفته ایم که اولویت با بومی ها استان است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به سفر اخیر معاون اول رئیس جمهوری و هیات همراه به استان و تقدیر از اقداماتی که در این سفر انجام شد گفت: بهره برداری از کارخانه فولاد شادگان و اشتغال 700 جوان شادگانی‌، بهره برداری از شرکت نورد فولاد خرمشهر و ایجاد اشتغال بالای 3 هزار نفر(مستقیم و غیرمستقیم)، احداث گام نخست کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان، ساخت کارخانه پترووپالایش و آبرسانی برای 111 روستای اندیکا حرکت های بسیار مفیدی است که در این سفر انجام شد.

امام جمعه اهواز با اشاره به نشست شورای اداری هفته گذشته با حضور معاون اول رییس جمهوری در استانداری خوزستان اظهار داشت: تذکراتی در رابطه با وضعیت انتقال آب خوزستان داشتم و پیش از این نیز نظرمان را در این باره اعلام کرده ایم.

آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در ادامه سخنانش موسس اصلی وحدت را پیامبر (ص) دانست و افزود: وقتی آن بزرگوار به مدینه هجرت کرد احساس کرد مانع بزرگی به نام اختلاف میان 2 قبیله وجود دارد، برای همین رسول اکرم (ص) خود در صدد برداشتن این سد بلند شد و تصمیم گرفت آن ها را آشتی دهد و متحد شوند و همین کار را نیز کرد.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه اذعان کرد: نخستین خدمتی که امام خمینی (ره) نیز انجام داد این بود که احساس نگرانی عجیبی از اختلاف علما، حوزوی ها و دانشگاهیان داشت.

آیت الله موسوی جزایری بیان داشت: در آن زمان طبقه تحصیل کرده و علما نسبت به هم بدبین بودند؛ علما از زمان پهلوی اول دانشگاهیان را ملحد و غرب زده حساب می‌کردند در حالی که این مطلب کلیت نداشت، چرا که در صفوف دانشگاهیان افراد انقلابی و متدین زیاد بود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه گفت: از آن سو نیز دانشگاهیان نسبت به علما بدبین بودند و فکر می کردند که آن ها مرتجع هستند و از قافله بشری عقب اند؛ شاید برخی علما اینطور بودند، اما بیشترشان سیاسی و روشنفکر بودند و برای دردهای جامعه نسخه داشتند.

خطیب نماز جمعه اهواز با تاکید بر اینکه دست استعمار همیشه به اختلاف دامن می زد اذعان داشت: امام خمینی (ره) همیشه نگران این اختلاف بود و اظهار تاسف می‎کرد و تا زمانی که دانشگاه و حوزه با هم متعهد نشدند انقلاب پیش نرفت.

وی اتحاد را اعجاز آفرین و اختلاف را مضر دانست و تصریح کرد: انقلاب زمانی پیروز شد که علما، دانشگاهیان و بزرگ و کوچک به امام لبیک گفتند و براساس پیش بینی امام (ره) وقتی این 2 گروه متحد شدند انقلاب پیروز شد و جایی برای طاغوت نبود.

آیت الله سد محمدعلی موسوی جزایری با بیان اینکه وحدت یعنی در اهداف مشترک در کنار هم باشیم اظهار داشت: ما مسلمانیم و هدف مشترک و مسئولیتی سنگین برعهده داریم و با وجود اختلاف، به هدف های بزرگ نمی توانیم برسیم برای همین باید با هم یکی باشیم.

امام جمعه اهواز گفت: امروز می بینیم قدس در خطر است، قدس متعلق به اسلام و مرکز اسلامی است مگر امکان دارد مسلمانان از قدس دست بردارند؛ ما از قدس کوتاه نخواهیم آمد و این یک هدف مشترک برای ما مسلمانان است.

وی تاکید کرد: مسلمانان دنیا خونشان از این حرف رئیس جمهور آمریکا که قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی خطاب کرده به جوش آمده است، لذا همه مردم، دانشگاهیان و علما باید بپا خیزیم و نگذاریم این توطئه عملی شود.

آیت الله موسوی جزایری در پایان با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان راهیان نور در سوسنگرد بیان داشت: خداوند شهدای این حادثه را با فاطمه زهرا (س) محشور فرماید.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج