امام جمعه بجنورد گفت: در بودجه 97 برخی مباحث مربوط به حذف یارانه‌ها نیز مشاهده شده که باید دولت به وضعیت معیشت مردم توجه ویژه‌ای کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آئین نماز عبادی سیاسی مرکز خراسان شمالی، تلاش دولت بر محور تولید و رونق توان داخلی را ارزشمند خواند و اظهار کرد: در بودجه 97 برخی مباحث مربوط به حذف یارانه‌ها نیز مشاهده شده که باید دولت به وضعیت معیشت مردم توجه ویژه‌ای کند.

وی با طرح این سوال که آن دست از افراد جامعه که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند با حذف یارانه چه بلایی سرشان آمده و چگونه امرار معاش می کنند، خاطرنشان کرد: مردم دولت را برای تدبیر در رونق زندگی و سر و سامان دادن اقتصاد جامعه سر کار آورده‌اند نه این‌که هر روز زندگی‌شان سخت‌تر شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اضافه کرد: نمایندگان مجلس با استفاده از نظرات کارشناسان باید قبل از تصویب بودجه 97، نواقص آن را برطرف کنند.

یعقوبی تصریح کرد: کمبود بودجه عمرانی کشور نسبت به بودجه جاری، روند حرکت به سمت توسعه و آبادانی را کند می‌کند.

وی یادآور شد: افزایش بودجه جاری در آینده آسیب‌هایی به همراه دارد.

وی خطاب به استاندار خراسان شمالی دستور بسیجی وار نسبت به سر و سامان دادن قطعی وضعیت زلزله زدگان استان را خواستار شد و اظهار کرد: همه دستگاه‌ها برای ساماندهی زندگی زلزله‌زدگان ورود کنند چرا که بنیاد مسکن به تنهایی کاری را از پیش نمی‌برد.

امام جمعه بجنورد با اشاره به موضوع تعیین بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل نیز تصریح کرد: بنا به پیش بینی آیات قرآن کریم و فرموده مقام معظم رهبری فلسطین آزاد شده و اسرائیل نابود می‌شود.

یعقوبی اضافه کرد: قدس متعلق به تمام مسلمانان و قلب جهان اسلام است و  آمریکا بداند که اراده مسلمانان مستحکم و آهنین است.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت حوزه و دانشگاه نیز افزود: از زیبایی‌های جمهوری اسلامی ایران ایجاد اتحاد و همدلی میان تمام جریانات است که یکی از آن ها حوزه و دانشگاه بوده و باید حوزه و دانشگاه‌ها ید واحده باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج