امام جمعه موقت شاهرود گفت: مشکلات ترامپ به برآورده کردن خواسته‌های اسرائیل ختم نمی‌شود بلکه شکست در مسائل عراق و سوریه، بحران اقتصادی و بدهی ۲۰ هزار میلیارد دلاری دولت آمریکا نشان داد که استکبار هرگز نمی‌تواند در برابر حزب‌الله و عظمت جمهوری اسلامی مقاومت کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه شاهرود به میزبانی مصلی مدرسه قلعه این شهر بابیان اینکه تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت‌المقدس اثبات هزارباره بدعهدی آمریکا و نقض صریح مصوبات شورای امنیت سازمان ملل است، ابراز داشت: این فرمان ترامپ توانست موجی از اتحاد را در برابر آمریکا ایجاد کند و فلسطین را در رأس مسائل جهان اسلام قرار دهد.

وی بابیان اینکه تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی پایان خط سازش با محور بیت‌المقدس بود، افزود: آمریکا می‌خواست تا باهدف قرار دادن جایگاه معنوی بیت‌المقدس، یهودی‌سازی را در منطقه به جریان اندازد که این اقدام وی با مخالفت شدید دولت‌ها همراه شد لذا ما معتقد هستیم جهان اسلام باید با اتحاد خود این قرارداد را ریشه‌کن کنند.

هدف استکبار تجزیه امت واحد اسلام است

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی مصوبه آمریکا در سال ۱۹۹۵ بود، ابراز داشت: آن چیزی که باعث فراهم شدن زمینه حضور ترامپ در عرصه جهانی شد عملی کردن خواسته‌های اسرائیل بود که توانست ۶۰ میلیون افراطی را در این موج با خود همراه کند تا سدها را شکسته و مصوبه را در این برهه از زمان به مرحله اجرایی برساند.

سعیدی در ادامه تصریح کرد: مشکلات ترامپ به برآورده کردن خواسته‌های اسرائیل ختم نمی‌شود بلکه شکست در مسائل عراق و سوریه، بحران اقتصادی و بدهی ۲۰ هزار میلیارد دلاری دولت آمریکا نشان داد که استکبار هرگز نمی‌تواند در برابر حزب‌الله و عظمت جمهوری اسلامی مقاومت کند.

وی بابیان اینکه ثروت عربستان و پشتوانه آمریکا می‌خواست تا سوریه و عراق را تجزیه کند، افزود: استکبار هدف تجزیه‌طلبان را در پیش دارد و اتحاد دولت‌های اسلامی نشان داد که این‌گونه توطئه‌ها حبابی نقش بر آب است لذا سعد حریری و علی عبدالله صالح را به‌صورت بحران روانه میدان کردند که سرنوشتشان را همگان مشاهده کردند.

همدلی مسئولان تقویت شود

امام‌جمعه موقت شاهرود در ادامه ابراز داشت: استکبار می‌خواست تا یمن و سوریه با ایجاد آشوب تضعیف کند که نیروهای انصار الله به نحو احسن پای‌کار آمده و این اقدام آن‌ها را نقش بر آب کردند.

شریفی در ادامه با تصریح بر اینکه بدعهدی آمریکا در مسئله برجام کاملاً اثبات‌شده است که اگر به‌جای پرداختن به آن به مسائل داخلی کشور رسیدگی شده بود اکنون با بسیاری معضلات دست‌وپنجه نرم نمی‌کردیم، تاکید کرد: بسیاری از کشورهای دنیا برای اصلاح با تکیه‌بر داخل توانستند به موفقیت‌های بزرگی دست یابند لذا اتحاد و همدلی در بین مردم و مسئولان باید تقویت شود.

وی در دیگر بخش سخنان خود با اشاره به روز دانشجو، تأکید کرد: استاد، محیط دانشگاه، محتوای تدریس و مدیریت دانشگاه می‌تواند نقش تعیین‌کننده در تربیت دانشجو و طلبه ایفا کند لذا با نگاهی غرب گرایانه،  سکولار و دنبال رو جریان فتنه نمی توان محصول خوبی را به جامعه تحویل داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج