مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: با توجه به این که سلامت در محیط های ورزشی در گروه بازرسی مداوم و مستمر است انتظار داریم این امر با هماهنگی واحد بازرسی اداره کل و به صورت مشترک انجام بگیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، حسن عابدی در سخنان خود در مجمع سالانه هیئت پزشکی ورزشی استان قم که باحضور غلامرضا نوروزی رئیس این فدراسیون به انجام رسید اظهار داشت: هیئت پزشکی ورزشی استان قم در برگزاری کلاس ها، همایش ها و کارگاه‌های بازآموزی بسیار موفق عمل کرده و در حال حاضر ارتقاء عملکردی این هیئت نسبت به سال گذشته بسیار موثرتر بوده است.

وی در حالی که خواستار انجام بازرسی از محیط های ورزشی به صورت مشترک با واحد بازرسی اداره کل شد عنوان کرد: بحث نظارت بر مسابقات ورزشی باید در دستور کار هیئت پزشکی باشد تا علاوه بر درمان مصدومان، شاهد کاهش میزان آسیب دیدگی ها باشیم.

 مدیر کل ورزش و جوانان در مورد دوره های آموزشی که هیئت پزشکی ورزشی برای مربیان برگزار می کند خاطر نشان کرد: برای استقبال مربیان از دوره های آموزشی مختلف، یک ابزار قانونی نیاز داریم که باید این موضوع در سطح کلان کشور و با فدراسیون های ورزشی مطرح و یکی از شروط دریافت و ارتقاء حکم مربیان ورزشی باشد.

عابدی تصریح کرد: انتظار می رود با توجه به توان پایین مالی هیئت های ورزشی، برای حضور هر چه بیشتر مربیان در کلاس‌های آموزشی و بازآموزی یکسری تخفیفات و یا دوره های رایگان از سوی هیئت پزشکی ورزشی به انجام برسد.

وی ادامه داد:‌ با توجه به آمار ارائه شده میزان تعداد بیمه شده در بخش های تابعه استان قم در سال 96 نسبت به سال 95 کاهش داشته که این پدیده نیز نیازمند رسیدگی و بررسی های کارشناسی است که انتظار می رود به این مساله توجه بیشتر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج