حجت الاسلام ذوالنوری :خود ترامپ اقرار کرده است که آمریکا 6 تریلیون دلار در عراق خرج کرده است ولی هیچ گونه سود و فایده‌ای برای آن‌ها نداشت و ایران توانست یک دولت اسلامی دیگر را نیز در عراق پایه گذاری کند.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در مراسم نخستین سالگرد شهید مدافع حرم احمد جلالی نسب که در حسینیه امام خامنه‌ای گلزار شهدای علی ابن جعفر(ع) برگزار شد، با اشاره به  اینکه مردم نیازمند آشنایی با سبک زندگی شهدا هستند، اظهار کرد: شهادت یک امر معقول و معنوی است و دارای ابعاد حسی، مادی و فیزیکی نیست.

وی با بیان اینکه خداوند شهادت را برای درک مردم عادی به یک معامله تشبیه کرده‌ است، عنوان کرد: خداوند در آیه 111 سوره توبه همه شرایط معامله شهادت را بیان کرده است و شهادت را به عنوان بهترین معامله معرفی کرده است که در آن مومنین فروشنده و خداوند خریدار است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع)، خاطرنشان کرد: یکی از صفات اصلی خداوند ستار بودن است و دو پرده میان افراد قرار داده است که یکی از روی اعمال شما و یکی روی چشمان دیگران برای ندیدن اعمال بد ما است.

وی افزود: شهدای مدافع حرم نیازمند تعریف از سوی ما نیستند زیرا ما فقط توانا در قضاوت ظاهر افراد هستیم ولی خداوند از باطن افراد آگاه است و آن‌ها را به عنوان مومنین شناخته و با آن‌ها معامله شهادت را انجام داده است.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با بیان اینکه شهدا تمام هستی خود را در طبق اخلاص قرار می‌دهند، مطرح کرد: کسی که با خداوند وارد معامله می‌شود دیگر مادیات دنیوی برایش هیچ گونه ارزشی ندارد و تمام هستی و جان خود را در طبق اخلاص قرار داده و خداوند نیز جان او را به قیمت بهشت جاودان از او می‌خرد.

وی با اشاره به اینکه این دنیا فانی و از بین رونده است پس چه بهتر که آدم آن را با زندگی جاودانه آخرت معامله کند، تصریح کرد: این معامله به سادگی انجام نمی‌شود و افرادی که می‌خواهند با خداوند معامله شهادت را انجام دهند باید در راه خدا جهاد کرده و از اسلام دفاع کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید با اینکه متاسفانه امروزه برخی حاضرند یک کشور را فدای زندگی خود و فرزندانشان کنند ولی شهدا هیچ ارزشی برای این دنیا قائل نیستند، یادآور شد: متاسفانه این افراد که گاهی در مسند قدرت قرار دارند به مردم و زیردستانشان انواع ظلم‌ها را می‌کنند تا زندگی خود و فرزندانشان شرایط بهتری داشته باشد و هر روز بیشتر به ارزش‌های ناچیز دنیوی دل می‌بندند.

وی با بیان اینکه اگر فداکاری‌های شهدا در دوران دفاع مقدس نبود امروز جمهوری اسلامی وجود نداشت، اضافه کرد: خود ترامپ اقرار کرده است که آمریکا 6 تریلیون دلار در عراق خرج کرده است ولی هیچ گونه سود و فایده‌ای برای آن‌ها نداشت و ایران توانست یک دولت اسلامی دیگر را نیز در عراق پایه گذاری کند.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با اشاره به اینکه دشمن بعد از شکست در جنگ تمدنی مشغول شست‌وشوی مغزی گروه‌های مختلف شدند و فرقه‌های مختلف دینی و مذهبی را به تفرقه‌افکنی و جنگ دعوت کردند، اظهار کرد: همه پرسی استقلال طلبی کردستان نخستین اشتباه مسعود بارزانی نبود و امثال او زمان حمله داعش به عراق نیز از داعش دفاع کردند.

وی با بیان اینکه اگر تلاش مدافعین حرم نبود امروز نوامیس مردم ایران و کشورهای مسلمان در امنیت نبودند، عنوان کرد: استراتژی داعش و تکفیری‌های النصرة به رعب بود و آن‌ها معتقد هستند که پیروزی ما در ترس دشمن است و بی‌حیایی و خون خواری جزو خصوصیات آن‌ها است.  

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه داعشی‌ها از هیچ گونه ظلم و جنایتی سرباز نزدند، مطرح کرد: 106 کشور در سوریه در مقابل محور مقاومت ایستاد و جنگید و روحیه شهادت طلبی، ایمان و دنیا گریزی شهدای مدافع حرم موجب شد که امروزه دشمن در این جنگ شکست بخورد و ناکام بماند.

وی با اشاره به اینکه امروزه مسؤولان و رسانه‌ها رسالت سنگینی برای تبیین اهداف شهدا دارند، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروزه یک موج عظیمی در فضای مجازی راه افتاده است که اهداف شهدای مدافع حرم را مورد هدف قرار داده است و می‌خواهد ارزش عمل آن‌ها را کم کرده و شهادت آن‌ها را مادی بیان کند.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با بیان اینکه همه مردم نسبت به خون شهدا مسؤول هستند، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل لغو یک سخنرانی در مشهد چندین نامه نگاری شد و رئیس جمهور یک تیم تحقیق برای بررسی موضوع به مشهد اعزام کرد ولی این حساسیت در هیچ مشکل دیگر کشور وجود ندارد و با وجود اینکه مردم با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته‌اند دولت به فکر معاش آن‌ها نیست.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی مسؤولان فقط در زمان رای گیری برای مشکلات کشور راه حل دارند، یادآور شد: این مردم و به خصوص خانواده‌های شهدا برای این کشور هزینه‌های سنگینی پرداخت کرده‌اند و امروزه از مسؤولان توقع دارند که جوابگوی خون عزیزانشان باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه نوادگان عمر و عاص در فضای مجازی درحال شایعه پراکنی هستند، بیان کرد: کسانی که از منشور کربلا و عاشورا درس گرفته باشند و جزو دانش آموزان این مکتب باشند هیچ گاه از شهادت باکی ندارند و همیشه آماده‌اند در مقابل مشکلات از اسلام دفاع کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج