گردشگران ویتنامی برای شناسایی کشورهای هدف جدید گردشگری، به شهر تاریخی اصفهان سفر می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اصفهان در نشست مشترک فعالان گردشگری کشور ویتنام و اصفهان گفت: در استان اصفهان دومین پایگاه صنایع دستی جهان، اکنون بیش از 223 هزار اثر تاریخی شناسایی شده شناسایی شده است.

فریدون الله یاری اظهار داشت: با وجود جاذبه های غنی فرهنگی و تنوع اقلیمی تلاش می شود  با گسترش گردشگری در پهنه استان پهناور اصفهان شرایط مناسبی برای پذیرایی از گردشگران خارجی فراهم شود.

وی همچنین در ادامه سخنانش به رشد 5 برابری گردشگری اصفهان در چهار سال گذشته اشاره کرد و افزود: با عنایت به برنامه ریزی های به عمل آمده، در چهار سال اخیر و به ویژه توسط دولت تدبیر و امید با رشد 5 برابری گردشگری خارجی اصفهان مواجه بودیم، لذا هم اینک به دنبال شناسائی کشورهای هدف جدید برای تداوم رونق گردشگری اصفهان هستیم، ای این وصف نگاه ما در این راستا امروز به سمت کشورهای آسیائی به ویژه ویتنام متمرکز شده است.

سفیر ویتنام در تهران  نیز در  این دیدار از اصفهان بعنوان یکی از شهرهای افسانه ای مشرق یادکرد و گفت: در مدت خدمت خود در ایران، 20 مرتبه به این شهرتاریخی برخوردار از ویژگی های شگفت انگیز  سفر کرده ام.

تگوین هونگ با تاکید بر سفر هیات گردشگری ویتنام به استان اصفهان افزود: در این سفر 35 نفر از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری و فعالان رسانه های کشور ویتنام با ویژگی های مختلف این استان پهناور تاریخی آشنا شدند تا گردشگران ویتنامی را تشویق به سفر به ایران و اصفهان کنند.

وی بر تنوع محصولات هنری و فرهنگی اصفهان ویژه گردشگران تاکید کرد و گفت: تنوع و کیفیت مناسب محصولات صنایع دستی ، رضایت فعالان گردشگری ویتنام را به دنبال داشته بطوریکه در ویتنام این فعالان گردشگری معرف محصولات فرهنگی و هنری  نصف جهان خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج