رزمایش طرح زمستانی سال 1396 با حضور استاندار گیلان در محل مرکز فرماندهی انتظامی رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مصطفی سالاری در مراسم  صبح امروز که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، جمعی از مدیران استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی در مرکز فرماندهی انتظامی رشت برگزار شد، با بیان اینکه بسیار خوشحالم شاهد منظره‌ای زیبا هستم که تجلی‌گر و ترسیم کننده‌ آمادگی شما برای خدمت ‌رسانی به مردم در روزهای سخت است، گفت: مردم به شما افتخار می‌کنند و قدردان زحمات شما هستند.

وی رفتارهای مختلف طبیعت و اقلیم را ناشی از قدرت لایزال الهی و بخشی از مواهب خدادادی قلمداد کرد و گفت: حضور به موقع و آگاهانه شما در مواقع بروز بحران می‌تواند با پیشگیری از حوادث و سوانح ناگوار، حلاوت مواهب خدادادی را به مردم بچشاند و سختی را برایشان به آسانی بدل کند.

کاهش اختلالات احتمالی با نهایت هوشیاری، دقت نظر و سرعت عمل در بحران

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در زمان بروز بحران‌هایی نظیر بارش شدید برف، طبیعی است محدودیت و اختلالاتی رخ دهد، تاکید کرد: انتظار این است که با نهایت هوشیاری، دقت نظر و سرعت عمل بتوانیم اختلالات احتمالی را به حداقل برسانیم.

سالاری اذعان داشت: براین باوریم با عزمی که در شما می‌بینم تمام تلاش خود را برای خدمت خالصانه و متعهدانه به مردم بکار خواهید بست.

تاکید استاندار بر بهبود وضعیت راه‌ها، فرهنگ سازی در امر حمل و نقل جاده‌ای و آمادگی برای مقابله با سوانح احتمالی 

وی در بخشی دیگری از سخنانش و در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه رزمایش امروز با هدف شروع به کار و استقرار یگان‌های نظامی و انتظامی و نیروهای امداد و نجات، اورژانس، هلال احمر و راهداری در مکان‌های مشخص در سرتاسر استان به منظور پیشگیری از بروز سوانح برگزار شده است، گفت: بهبود وضعیت راه‌ها، فرهنگ سازی در امر حمل و نقل جاده‌ای و آمادگی برای مقابله با سوانح احتمالی از جمله اموری است که توامان در دستور کار داریم.

در ادامه این مراسم رژه خودرویی یگان‌های پلیس، امداد و نجات، اورژانس، راهداری و هلال احمر از مقابل جایگاه انجام شد.

طرح ترافیک زمستانه در سطح استان گیلان تا تاریخ 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج