مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: جشنواره بزرگ ایثار اسفند ماه در سطح کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدعلی فقیهی امشب در حاشیه تجلیل از دانشجویان نخبه فرزندان شاهد و ایثارگر استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دومین جشنواره بزرگ ایثار اسفند ماه در کشور برگزار می‌شود و از برگزیدگان تحصیلی تقدیر خواهد شد.

وی تاکید کرد: در کشور بیش از 163دانشجوی شاهد و ایثار گر در دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی و آزاد کشورتحصیلی می‌کنند و در قانون قوانین برای تقویت دانشجویان شاهد و ایثار وضع شده است.

فقیهی با اشاره به اینکه دانشجویان ایثارگر باید 70 درصد نمره علمی را کسب کنند، افزود: در حال حاضر بیش از 60 هزار دانشجوی ممتاز در کشور مشغول هستند که پارسال خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و گزارشی از موفقیت‌های آنها ارائه شد و ما به دنبال ارائه خدمات با تقویت بنیه علمی هستیم.

مدیرکل آموزش بنیاد شهید وامور ایثارگران کشور تاکید کرد: بیش از 2100 عضو هیئت علمی در دانشگاه‌های کشور از فرزندان شاهد و از ایثارگران هستند که فضای این محیط‌ها را تلطیف کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 3 هزار نفر از این افراد در حوزه‌های علمیه تحصیل می‌کنند و ما برای اجرای درست قوانین با دستگاه‌های دیگر همکاری می‌کنیم تا قوانین به درستی پیش برود.

فقیهی همچنین از برگزاری جشنواره ملی ایثار در اسفند ماه خبر داد و تاکید کرد: این جشنواره با مشارکت دستگاه‌های اجرایی در سطح استان‌ها و سپس منتخبان آنها در سطح ملی با رویکرد نخبگان تحصیلی شاهد و ایثار گر برگزار می‌شود.

از مهم‌ترین اهداف این طرح 

وی اظهار داشت: ارتقای سطح تحصیلی و آموزشی فرزندان شاهد و ایثارگر و رشد و بالندگی و توانمندسازی آنها از مهم‌ترین اهداف این طرح است و به منظور ایجاد پویایی، تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی و نیز شناسایی، معرفی و تجلیل از مقام آموزشی و تحصیلی برترین‌های جامعه هدف طرح شاهد اعم از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر، طرح جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری و مشارکت وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز حوزه‌های علمیه تهیه و به تصویب رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج