شهردار اصفهان گفت: توسعه مشارکت مردمی یکی از اهداف مدیریت شهری است که بر همین اساس شهروندسازی را مقدم بر شهرسازی می دانیم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، قدرت الله نوروزی در دیدار با علی عبدالعلی زاده وزیر اسبق مسکن و شهرسازی اظهار داشت: ۳۰ درصد شهر اصفهان، بافت فرسوده است که ۲۰ درصد جمعیت شهر در آن سکونت دارند.

وی ادامه داد: تمام آثار باستانی شهر نیز در بافت فرسوده قرار گرفته است از این رو این احیای این بافت با مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی متعددی روبروست.

شهردار اصفهان عنوان کرد: در همین راستا باید راهکارهایی برای بازسازی و نوسازی بافت فرسوده با توجه به سیاست های رونق گردشگری ارائه شود چرا این مناطق از استعدادهای نهفته زیادی برخودار هستند.

وی اضافه کرد: از همه کسانی که بخواهند در بافت فرسوده شهر سرمایه گذاری کنند استقبال می کنیم تا خانه های قدیمی نوسازی شده و برخی از آنها به مهمانپذیر تبدیل شوند.

نوروزی با تاکید بر اینکه توسعه مشارکت مردمی یکی از اهداف ما در مدیریت شهری است، اضافه کرد: بر همین اساس شهروندسازی را مقدم بر شهرسازی می دانیم، باید در این راستا مثلث شهرداری، استانداری و شورای اسلامی شهر با یکدیگر هماهنگ باشند که البته این مسأله در اصفهان وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج