معاون سوادآموزی استان گیلان گفت: آموزش طرح تبلت در 5 استان گیلان، اصفهان، کردستان، البرز و قزوین به صورت آزمایشی آغاز شد

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، غلامرضا مدبری فر در مراسم آغاز آموزش طرح تبلت که در مرکز یادگیری محلی عترت ناحیه یک رشت برگزار شد، گفت: شعار روز جهانی سوادآموزی که از طرف سازمان یونسکو برای سال جاری انتخاب شد، "سوادآموزی در دنیای دیجیتال" است که از اهمیت نقش فناوری های نوین   در دنیای امروز حکایت می کند.

وی افزود: در همین راستا سازمان نهضت سوادآموزی طرح آموزش تبلت را به صورت آزمایشی در 5 استان برای 50 سوادآوز دوره انتقال در سطح کشور آغاز کرده است.

معاون سوادآموزی استان تصریح کرد: ابزارهای قابل حمل و سیار در سیستم های آموزشی کشورهای در حال توسعه در حال افزایش است که این شیوه موجب فراگیر شدن  فرصت های جدید و تغییر شکل فرآیند آموزش که از آن  به یادگیری سیار تعبیر  شده است.

مدبری گفت: در این طرح آزمایشی سوادآموزان دوره انتقال در درس علوم تجربی، کتابچه الکترونیکی را با موضوع تغذیه سالم و مدیریت مصرف آب در خانواده که با همکاری دفتر منطقه ای یونسکو تالیف شده است را مشاهده می کنند و سوالات را به صورت آنلاین (برخط) پاسخ خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: سوادآموزان در پایان دوره، می توانند  نظرات خود را درباره این کتابچه الکترونیکی به منظور افزایش کیفیت اجرایی در دوره های بعدی ارائه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج