معاون سرمایه گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی گفت: از پایان آذرماه، پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به بانک‌های عامل ابلاغ می‌شود.

ناصر زرگر، معاون سرمایه گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، درحاشیه برگزاری نخستین رویداد تسهیل گری و کار آفرینی روستایی (تتکا) در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج گیلان، با اشاره به طرح تسهیلات ارزان‌قیمت به منظور توسعه اشتغال روستایی گفت: از هفته آینده (پایان آذرماه)، پرداخت  این تسهیلات به بانک‌های عامل ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: این تسهیلات در سه مرحله  ساخت، خرید تجهیزات و تامین سرمایه در گردش پرداخت خواهد شد.

زرگر با اشاره به میانگین سود 6 درصدی این تسهیلات گفت: سود تسهیلات در نقاط مرزی 4 درصد، در روستاها 6 درصد و در شهرهایی با جمعیت زیر 10 هزار نفر 10 درصد است.

این مسئول در خصوص بازبرداخت این تسهیلات خاطر نشان کرد: بازپرداخت اقساط یک دوره یک ساله تنفس دارد و تا 6 سال خواهد بود.

وی حداقل این تسهیلات را 200 میلیون تومان عنوان کرد.

معاون سرمایه گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی تصریح کرد: تنها تزریق 1.5 میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی برای رونق تولید اشتغال و صادرات شفا بخش نیست بلکه باید در کنار بنگاه ها یک مشاور و تسهیل گر قرار گیرد تا متقاضیان با فرآیند کار آشنا شوند.

زرگر در خصوص رسته های پر کشش برای اعطای وام اشتغال افزود: این تسهیلات به فعالیت های حوزه کشاورزی، زراعت، باغبانی، فرآوری محصولات باغی دامی، نگهداری محصولات، حوزه آی تی، صنایع و معادن کوچک اختصاص می یابد.

وی تاکید کرد: در این طرح، سرمایه گذار باید 25 درصد، آورده  داشته باشد و مابقی را تسهیلات می گیرد که این آورده  طی 3 مرحله باید تامین شود و شامل املاک، وسائل و زمین هم می شود.

معاون سرمایه گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی بیان کرد: بانک های عامل موظفند به محض تکمیل مدارک و تامین وثایق سرمایه گذاران، وام اشتغال را اعطا کنند.

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج