مجید درخشانی آهنگساز و نوازنده‌ برجسته‌ تار کشورمان، امشب در مجتمع فرهنگی - هنری خاتم‌الانبیاء رشت میزبان علاقمندان به هنر موسیقی ایرانی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، در این کنسرت، اشکان کمانگری به عنوان خواننده و نوازندگانی همچون شاهو عندلیبی نی، شهرام منظمی سنتور، امین گلستانی عود، مهرداد ناصحی کمانچه و قیچک، علیرضا دریایی کمانچه، شهاب آذین مهر تار، آرش عزیزی تار، کامران یعقوبی تمبک، سام خواجه وند دف حضور دارند.

این آهنگساز و نوازنده برجسته‌ تار هفته‌ گذشته در جنوب ایران با همراهی گروه موسیقی ارگان که از نوازندگان شهرهای جنوبی ایران هستند، کنسرت‌های غبار را اجرا و علاوه بر استقبال مخاطبان جنوب ایران، نشان تقدیر توسط فرماندار ماهشهر را دریافت کرد.

کنسرت موسیقی ایرانی به سرپرستی مجید درخشانی، 16 و 17 آذرماه جاری در دو سانس 19 و 21 در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء رشت برگزار شد.

آلبوم خروش با صدای مجتبی عسگری از آخرین آثار انتشار یافته درخشانی است؛ تصنیف سوختن با شعر هوشنگ ابتهاج، ساز و آواز با شعر هوشنگ ابتهاج، تصنیف مست شب رو با شعر مهرداد اوستا و حمید حاجی‌زاده، ساز و آواز با شعر هوشنگ ابتهاج، تصنیف آیینه‌ام با شعر علیرضا بدیع، ساز و آواز مثنوی با شعر مولوی، خروش، دونوازی یسنای و تار و تصنیف ناپیدا با شعر عطار نیشابوری تعدادی از قطعات آلبوم خروش که مجموعه‌ای از ارکستر زهی و سازهای سنتی ایرانی دیگر آثار مجید درخشانی است.

درخشانی از شاگردان محمدرضا لطفی و اعضای اولیه گروه شیداست. او آلبوم بچه‌ها بهار را با حسین علیزاده و آلبوم قاصدک را با صدای اخوان ثالث در دهه 1360 منتشر کرد. همچنین در سال 1375 محمدرضا شجریان را به عنوان آهنگساز و نوازنده تار در آلبوم در خیال همراهی کرد. او در سال 1384، پس از 21 سال، به ایران بازگشت و گروه خورشید را بنیان گذاشت و به همراه این گروه 15 کنسرت در تهران و شهرستان‌ها و چین و فرانسه انجام داد. همچنین آلبوم‌هایی چون من طربم، بیدار دلان، فصل باران، ترنجستان، از بودن و سرودن و آسمانه را منتشر کرد.

درخشانی در تابستان 1386 به همراه گروه خود و دو گروه از تاجیکستان و افغانستان، به مناسبت هشتصدمین سالگرد تولد مولانا، کنسرت‌هایی در یونسکو در پاریس اجرا کرد. او از سال 1385، محمدرضا شجریان و گروه آوا را در کنسرت‌های اروپا، آمریکا و ایران همراهی کرد. در این دوران دو اثر به نام‌های غوغای عشق‌بازان و کنسرت محمدرضا شجریان و گروه آوا اجرا و به بازار عرضه شدند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج