نمازگزاران کردستانی همزمان با سراسر کشور خشم و انزجار خود را از سخنان اخیر ترامپ مبنی بر تغییر سفارتخانه آمریکا به قدس اعلام کردند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، نمازگزاران کردستانی امروز ۱۷ آذرماه جاری همزمان با سراسر کشور خشم و انزجار خود را از سخنان اخیر ترامپ مبنی بر تغییر سفارتخانه آمریکا به قدس اعلام کردند.

مردم مؤمن کردستان که از تصمیم ترامپ به خشم آمده بودند، پس از اقامه نماز دشمن‌شکن جمعه با تظاهرات از میعادگاه‌های نماز جمعه و سردادن شعارهایی نسبت به اظهارات ترامپ اعتراض کردند.

نمازگزاران سنندجی هم همزمان با سراسر استان از مسجد جامع تا میدان انقلاب را راهپیمایی کرده و شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» ، « ما رهرو امام و پیرو رهبرهستیم, هیبت پوشالی آمریکا را شکستیم»، «آمریکای جهانخوار ، سردمدار استکبار»  را سردادند.

در پایان این راهپیمایی در میدان انقلاب قطعنامه‌ای نیز قرائت شد.

متن این قطعنامه بدین شرح بود؛

تصمیم شیطانی و نابخرادانه آمریکای جنایتکار و ام الفساد قرن در حمایت بی چون و چرا از جنایات وحشیانه، آشکار و ضد بشری رژیم سفاک، اشغالگر و تروریست پرور صهیونیستی در انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت‌المقدس و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم مجعول صهیونیستی؛ صفحه جدید از حلقه‌های رذیلانه جنایت و صحنه‌ای جدید از خباثت و خیانت آمریکا و صهیونیسم مستکبر و متوحش را در مقابل چشمان میلیون‌ها انسان آزاده جهان به نمایش درآورد. اما ملت‌ها و دولت‌های مسلمان و آزاده جهان به وبژه جهان اسلام و امت بزرگ رسول الله(ص) و ملت محمدی و سلحشور ایران اسلامی با الگوگیری از ایستادگی و مقاومت پیامبر اعظم(ص) در برابر قدرت‌های شیطانی؛ شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضد آمریکایی – صهیونیستی که در پاسخ به یاوه‌گوی‌های خصمانه و ابلهانه رئیس جمهور آمریکا، در این مراسم پرشور شرکت نموده اند با صدای رسا و ندای ملکوتی «الله اکبر  - خامنه ای رهبر» اعلام می‌دارند:

  1. ما تظاهرکنندگان، همچنان آمریکا را شیطان بزرگ و دشمن شماره یک بشریت و عامل اصلی ناامنی و جنگ در منطقه و جهان دانسته و مراتب نفرت و خشم قلبی خود از این ددمنشی و سیاست‌های خصمانه به ویژه از تصمیم ابلهانه ترامپ در انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس و رسمیت شناختن خود به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اعلام می‌نماییم.
  2. مردم فهیم ایران در پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری باور دارند که مسئله فلسطین  امروز در رأس مسائل سیاسی امت اسلام است و همه موظف‌اند برای آزادی و نجات ملت فلسطین تلاش و مجاهدت کرده و در این مسیر پایدار خواهیم ماند.
  3. ما ملت بزرگ ایران اسلامی اعلام می‌داریم: سرزمین فلسطین، بزرگتر از آن است که ترامپ بتواند با اینگونه تصمیمات، تاریخ آن را تغییر دهد که به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیمی اشغالگر و تروریست پرور، به هیچ وجه اعتبار قانونی نداشته و قدس تا ابد پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند.
  4. ملت بزرگ و شجاع ایران این تصمیم نابخردانه ترامپ و رژیم صهیونیستی را اعلام جنگ با فلسطین و دنیای اسلام دانسته و در مقابل این زیاده‌خواهی و حرکت شیطانی، همچنان مقاوم ایستاده و از آرمان فلسطین دفاع خواهند کرد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج