امام جمعه کرج با بیان اینکه سخنان رئیس جمهور آمریکا در خصوص قدس برای محک زدن دنیاست گفت: اگر مسلمانان کوتاه بیایند ضرری غیرقابل جبران خواهند کرد؛ همه موظفند در این بخش کمک کنند، صهیونیست‌ها و کسانی که دستشان به خون مردم بی گناه آلوده است نباید احساس امنیت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته کرج گفت: از سال 1948 میلادی که اعلامیه حقوق بشر در سازمان ملل به تصویب رسید، حقوق بشر به حربه‌ای برای مستکبرین تبدیل شد تا انسان‌ها را از حقوق اصلی خود محروم کنند.


حسینی همدانی با بیان اینکه تدوین حقوق انسان‌ها باید توسط خالق انسان صورت گیرد، افزود: حقوق بشر یک امر بشری و قراردادی نیست و جز خالق تدوین آن توسط کس دیگری امکان‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: مدافعان واقعی حقوق بشر هم انبیا هستند که از طرف خدا مامور شده و در این راه تلاش کردند.
 

مستکبرین بسیاری از فضیلت‌های اخلاقی را مانع حقوق بشر می‌دانند

امام جمعه کرج توحید را مهمترین حقوق انسانی عنوان و اعلام کرد: مستکبرین بسیاری از فضیلت‌های اخلاقی را مانع حقوق بشر می‌دانند.

حسینی همدانی با بیان اینکه امروز ابزارهای تبلیغاتی در دست اسلام نیست، اگر بود بسیاری به اسلام روی می‌آوردند گفت: در اسلام کسی اجازه ظلم به حیوانات ندارد، رعایت حقوق گیاهان نیز در اسلام مورد توجه است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به مسائل اخیر فلسطین و قدس اشاره و اعلام کرد: صهیونیست‌ها و حامیان مستکبر آنان برای تصاحب دائمی قدس جدی شده‌اند اما خیلی از دولت‌های اسلامی خواب هستند یا خود را به خواب زده‌اند.

امام جمعه کرج افزود: با وقاحت و بی شرمی تمام نزدیک ۷۰ سال در سرزمین فلسطین و قدس شریف وارد شده، ۸۰ درصد این منطقه توسط دولت استعمارگر انگلیس اشغال و تمام منابع حیاتی و زیرساخت ها را بدست گرفته و مردم را آواره کردند اما همچنان سیر نمی شوند.

وی با اشاره به جایگاه مهم اسرائیل در طرح امنیتی آمریکا برای منطقه اشاره کرد و ادامه داد:  در دیدگاه آمریکا، برتری اسرائیل در منطقه از هر جهت باید حفظ شود تا بتواند با عنوان مبارزه با تروریسم مخالفان خود را از بین ببرد و بر تمام منابع انرژی خاورمیانه مسلط شود.

حسینی همدانی با بیان اینکه سخنان رئیس جمهور آمریکا در خصوص قدس برای محک زدن دنیاست افزود: اگر مسلمانان کوتاه بیایند ضرری غیرقابل جبران خواهند کرد؛ همه موظفند در این بخش کمک کنند، صهیونیست‌ها و کسانی که دستشان به خون مردم بی گناه آلوده است نباید احساس امنیت کنند.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: مردم آزاده جهان باید کالاهای آنان را تحریم کنند، این رژیم از نظر اقتصادی، نظامی و حیثیتی وضعیت مطلوبی ندارد، اگر مسلمین همت کنند کار تمام است و نفس صهیونیست‌ها برای همیشه بریده خواهد شد.
 

ساختار سیاسی جهان با پرچم‌داری ایران به نفع اسلام ناب در حال تغییر است

حسینی همدانی در ادامه با بیان اینکه آمریکا نفوذ خود در منطقه را با سقوط داعش از دست داده است افزود: خاورمیانه اسلامی در حال شکل گرفتن است و ساختار سیاسی جهان با پرچم‌داری ایران به نفع اسلام ناب در حال تغییر است.

وی خاطرنشان کرد: اگر گفته آمریکا عملی شود اسرائیل زودتر از 25 سال نابود خواهد شد.

امام جمعه کرج در ادامه خطبه‌های امروز با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ و با بیان اینکه کم‌کاری فرهنگی فراوان است گفت: 19 آذر سال 63، شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد؛ شورا باید جنبه‌های تبلیغی و تهاجمی خود را قوی تر کند، انقلاب اسلامی با مبانی فکری خود به سکولاریسم حمله کرده نمی توان در مقابل آن به مسائل عادی توجه کرد.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید تقوای فرهنگی بزرگ داشته باشد به مسائل بنیادی تری توجه کند، در این بخش مسائل کلان کشور را در نظر گیرد و در حوزه نظارت به خوبی وارد عمل شود، همچنین این شورا باید فرصت دور زدن دستگاه‌های فرهنگی از پاسخگویی را فراهم نکند.

حسینی همدانی ادامه داد: امروز کشور در تهاجم فرهنگی قتل عام شده؛ عادی‌سازی روابط خلاف شرع به معضل تبدیل شده و بازیگران خارجی با سابقه معلوم برای بازی در فیلم‌های داخلی وارد کشور می‌کنند و هیچ مسئولی نیز وظیفه آن را بر عهده نمی‌گیرد.

امام جمعه کرج در پایان از تعطیل کردن شورای فرهنگ عمومی در البرز گفت و تصریح کرد: بنده به عمد این شورا را تعطیل کردم تا ببینم فردی در این خصوص سوالی طرح می‌کند یا تکانی می‌خورد اما هیچ اتفاقی نیفتاد، اما بنده به وظایف خود در این حوزه عمل کرده‌ام.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج