امام جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، گفت: محور آزادی قدس با ایران و جبهه مقاومت است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته خرم‌آباد، با اشاره به مناسبت‌های این هفته، اظهار داشت: روز دوشنبه 20 آذر سالروز شهادت دستغیب سومین شهید محراب است که توسط منافقین کوردل شهید شده است.

وی افزود: ایشان شخصیت متعهد به اسلام و انقلاب و مجسمه تقوا بود، خطبه‌های ایشان سراسر موعظه و نصیحت بوده و از حامیان سرسخت ولایت فقیه بودند.

امام جمعه با اشاره به اینکه امروز در سراسر کشور 900 نماز جمعه برگزار می‌شود، گفت: برگزاری این نمازجمعه‌ها ثمره خون شهدا و شهدای محراب است.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به 19 آذر سالروز تشکیل شورای عالی اتقلاب فرهنگی، تصریح کرد: انتظار از این شورا زیاد است، چراکه از نظر مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی در جامعه مشکل داریم و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از این شورا انتظارات گوناگونی دارند.

وی ادامه داد: امروز ما با چالش جدی فرهنگی مواجه هستیم و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در جهت سیاست‌گذاری فرهنگی قدم‌های بزرگی را بردارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان، یادآور شد: محققان، نویسندگان، فرهنگیان و اساتید و دانشجویان عزیز باید مطالبه‌گر باشند، چراکه همه قبول داریم وضعیت فرهنگی ما مناسب نیست.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به دیدار رهبری و فرماندهان نیروهای مسلح تصریح کرد: ایشان در این دیدار به توانمندی دفاعی کشور اشاره کردند و فرمودند امروز ایران اسلامی از نظر دفاعی توانمندترین کشور دنیا است.

وی گفت: ما امروز نیازمند نیروهایی همچون مالک اشتر هستیم، او شخصیتی بود که از نظر فکر و اندیشه مستحکم در ولایت بود و این در حالی است که برخی از نظر فکری نسبت به ولایت مشکل دارند.

خطیب نماز‌جمعه خرم‌آباد، با اشاره به اینکه بعضی‌ها نیز در عمل به ولایت فقیه انحراف دارند، بیان کرد: ولایت نیازمند کسانی است که تزلزلی در فکر و اندیشه‌شان نباشد و باید به دنبال نیرو‌های این چنینی باشیم.

آیت‌الله میرعمادی با یادآوری مرگ علی عبدالله صالح دیکتاتور یمن، گفت: مرگ وی پیروزی دیگری برای جبهه مقاومت اسلامی بوده است و شاهد سرنگونی دیکتاتورها و حاکمان منطقه هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین که شاهد نابودی صدام، در بند کشیدن حسنی مبارک و مرگ قذافی بودیم، امروز نیز شاهد مرگ عبدالله صالح هستیم و امیدواریم شاهد نابودی آل سعود نیز باشیم.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اعلام رسمی رئیس جمهور آمریکا که قدس شریف پایتخت رژیم صیونیستی است، توضیح داد: وی دستور داد سفارت آمریکا از تل آویو به قدس انتقال پیدا کند و این حرکت یک دهن کجی به اسلام بوده و احساسات پاک مسلمانان را جریحه‌دار کرده است.

آیت‌الله میرعمادی گفت: برخی از کشور‌های منطقه مثل عربستان و ابوظبی برای علنی کردن ارتباطات با رژیم صهیونسیتی در این جنایت سهیم هستند و آمریکا در منطقه به دنبال جنگ و درگیری بین مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: همه این‌ها برای ایجاد فضای امن برای اسرائیل بوده و آل سعود و بحرین نقشه آمریکا را دنبال کردند و این در حالی است که آل سعود جاده صاف کن آمریکا در منطقه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: آن‌ها به دروغ اظهار تاسف کردند و هیچگونه اقدام عملی انجام ندادند و اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نشانه عجز هر دوی آن‌ها بود و با این کار آمریکا و رژیم صیونیستی منفورترین‌ها شدند.

آیت‌الله میرعمادی با تاکید بر اینکه فلسطین پاره تن اسلام است، عنوان کرد: بیت‌المقدس نخستین قبله‌گاه مسلمانان بوده است و آمریکا باید بداند فلسطین سرزمین اسلامی است و سرزمین اسلامی باقی خواهد ماند.

وی افزود: مقام معظم رهبری اعلام کردند تا 25 سال دیگر اثری از این رژیم باقی نخواهد ماند و با اعلام قدس به عنوان رژیم صهیونیستی تمام مسلمانان توجه‌شان به فلسطین جلب شده و بار دیگر ثابت شد رژیم صیونیستی غاصب است.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد، تصریح کرد: محور آزادی قدس با ایران و جبهه مقاومت اسلامی است و امروز در منطقه حزب‌الله لبنان، انصارلله یمن، فاطمیون، زینبیون و حیدریون سوریه، مدافعان حرم و سپاه قدس را داریم و همه این‌ها منتظر فرمان رهبر معظم انقلاب هستند.

آیت‌الله میرعمادی یادآور شد: مقام‌ معظم رهبری دو روز قبل فرمودند ما فعلا موعظه می‌کنیم که از این فتنه‌ها و آشوب‌ها دست بردارند و اگر برندارند از روش دیگری با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه راه آزادسازی قدس فقط مقاومت است، افزود: امیدواریم روزی شاهد نابودی این رژیم تجاوزگر باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج