آیت الله جوادی آملی گفت: سفارشی که به آل خلیفه به عنوان یک مسلمان به یک فردی که الآن گرفتار طغیان است می کنیم این است که شخصیت ممتاز علمی آیت الله شیخ عیسی قاسم را محترم بشمارند و انقلاب دینی مردم بزرگوار بحرین را ارج بنهند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، آیت الله عبدالله جوادی آملی در جلسه درس اخلاق خود خاطرنشان کرد: امیدواریم آمریکا به هوش بیاید و اگر به هوش نمی آید خداوند خطر و توطئه آنها را به خود آنها برگرداند.

ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از ماه ها کش و قوس بر سر اعلان تصمیم کاخ سفید در مورد به رسمیت شناختن پایتختی بیت المقدس برای رژیم صهیونیستی، بعدازظهر روز چهارشنبه پانزدهم آذرماه، دستورالعمل انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس را امضا کرد.

آیت الله جوادی آملی همچنین ضمن گرامیداشت ایام «هفته وحدت» و «روز دانشجو» از خداوند متعال برای همه رهروان علم و دانش صلاح و فلاح دنیا و آخرت را طلب کرد.

وی همچنین با اشاره به وخامت حال جسمی آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، گفت: سفارشی که به آل خلیفه به عنوان یک مسلمان به یک فردی که الآن گرفتار طغیان است می کنیم این است که بر او لازم است از طغیان صدام، دیکتاتور لیبی و کسی که سالیان متمادی یمن را به اسارت گرفته بود، پند بگیرند و شخصیت ممتاز علمی آیت الله شیخ عیسی قاسم را محترم بشمارند و انقلاب دینی مردم بزرگوار بحرین را ارج بنهند.

وزارت کشور بحرین در ژوئن 2016 میلادی اعلام کرد تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم را به اتهام واهی تلاش برای تقسیم جامعه بحرین و تشویق جوانان به نقض قانون اساسی و ترویج فضای قومی گرایی که منجر به برگزاری تظاهرات شد، لغو می کند.

رژیم حاکم بر بحرین بعد از اوج گیری تظاهرات ضد دولتی شیخ عیسی قاسم 70 ساله را به دلیل سخنرانی‌هایش تحت تعقیب قضایی و سپس حصر خانگی قرار داد.

محاصره و اقامت اجباری شرایط جسمانی وی را به شدت تحت تاثیر قرارداده است به طوری که در چند روز اخیر خانواده شیخ عیسی قاسم خواستار تیم پزشکی بین المللی برای مداوای وی شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج