آیت الله علیرضا اعرافی:ترامپ باید از گذشته کارتر و سایر رؤسای جمهور پیشین آمریکا، درس عبرت بگیرد. هر وقت آمدند، تعرضی به امت اسلام کردند، نتیجه عکس گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،آیت الله علیرضا اعرافی بیان کرد:با محکوم کردن طرح شوم آمریکا و اسرائیل مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: این اقدام شوم، بازی بسیار خطرناکی با افکار عمومی و احساسات همه امت اسلام است، البته  سال هاست و از ابتدا به دنبال این بودند که بیت المقدس و شهری که قبله‌گاه نخست مسلمانان است و از قداست و جایگاه ویژه ای برخوردار است، به پایتخت رژیم جعلی و پوشالی دربیاورند.

مدیر حوزه های علمیه، با بیان اینکه مستکبران هروقت به سمت این موضوع حرکت کرده اند با سدآهنین مواجه شده و موفق نشده اند، گفت: این اقدام بیشترین خطر را برای خودشان دارد، ترامپ باید از گذشته کارتر و سایر رؤسای جمهور پیشین آمریکا، درس عبرت بگیرد. هر وقت آمدند، تعرضی به امت اسلام کردند، نتیجه عکس گرفتند.

عضو شورای عالی حوزه ای علمیه، افزود: امروز شاهدیم در افغانستان، عراق، سوریه و حمله ای که در یمن شده، جبهه مقاومت در مقابل اینها، تربیت و تشکیل شده است، این حرکت نابخردانه، بنزینی بر آتش خشم امت اسلام است.

آیت الله اعرافی، خاطرنشان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: «این مقوله راه به جایی نخواهد برد»، ان‌شاءالله، فلسطین از آن امت اسلام است و آزاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه آینده فلسطین، آینده ای است که انقلاب در آنجا رشد خواهد کرد و انتفاضه هیچگاه خاموش نخواهد شد،‌گفت: امروز جبهه مقاومت که از هر زمانی قوی‌تر است و در جای‌جای جهان اسلام ریشه دارد، به فضل الهی بر اشغالگران پیروز خواهد شد و در این، تردیدی نیست.

مدیر حوزه های علمیه، با انتقاد از بی توجهی و یا وابستگی برخی دولت های اسلامی درمسئله فلسطین، گفت: باید دولت های اسلامی از این وضع رخوت، سستی و وابستگی بیرون بیایند و جبهه متحد شکل دهند، اکنون وقت آن است که دولت ها در کنار مردم فلسطین قرار بگیرند و یک حرکت بزرگ و متحدی در برابر رژیم صهیونیستی تشکیل دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج