استاندار گلستان با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال و رونق تولید در جامعه گفت: بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت زیر‌نظر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان به کارآفرینان مشاغل خرد و متوسط مناطق شهری، روستایی و عشایری ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی اظهار داشت: بیش از 1000 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت زیرنظر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان به کارآفرینان مشاغل خرد و متوسط مناطق شهری، روستایی و عشایری ارائه می‌شود.

وی افزود: 420 میلیارد تومان از این تسهیلات به حمایت از توسعه و اشتغال در مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر اختصاص دارد.

استاندار گلستان تصریح کرد: این تسهیلات با سود 4 تا 6 درصد، بازپرداخت 6 ساله و یک سال تنفس و با تاکید بر اشتغال فارغ‌التحصیلان و جوانان در اولویت‌های گردشگری، شیلات، صنایع تبدلی و IT اعطا می‌شود.

وی با اشاره به تسهیلاتی که ذیل بندهای «الف» و «ب» تبصره 18 قانون بودجه بودجه پرداخت خواهد شد، گفت: از 20 هزار میلیارد تومانی که از محل این تبصره برای کل کشور در نظر گرفته شده، 527 میلیارد تومان به گلستان اختصاص یافته است.

استاندار گلستان، خاطر نشان کرد: این تسهیلات با یارانه 2 تا 7 درصد و در راستای اشتغال فراگیر به همه متقاضیان شهری و روستایی و حتی شهرک‌های صنعتی اعطا می‌شود.

هاشمی حمایت از مشاغل خانگی را از اولویت های پرداخت تسهیلات دانست 

 20 میلیارد تومان اعتبار با سود 4 درصد و بازپرداخت 3 ساله به متقاضیان مشاغل خانگی پرداخت می‌شود و تاکنون برای 15 میلیارد تومان پرونده تسهیلاتی ایجاد شده و تاکنون 4 میلیارد تومان (به ازای هر متقاضی تا 20 میلیون تومان) پرداخت شده است.

وی افزود: بخش دیگری از تسهیلات مشاغل کوچک و متوسط کارآفرینی در شهرها و روستاها از طریق صندوق کارآفرینی امید از 30 تا 100 میلیون تومان با سود 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله اعطا می شود و تاکنون 25 میلیارد تومان وام از طریق این صندوق به متقاضیان پرداخت شده است.

استاندار گلستان به تسهیلات اشتغالزایی در حوزه روستایی اشاره کرد و گفت: از محل موضوع تفاهم‌نامه استانداری گلستان، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی با عاملیت بانک سینا، 40میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغال زا روستایی به متقاضیان سرمایه گذاری در روستاها اعطا می‌شود.

هاشمی،اظهار کرد: با توجه به اینکه 5 درصد از سود تسهیلات مذکور توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و پنج درصد از سوی بنیاد علوی پرداخت می‌شود با 10 درصد یارانه فوق، تسهیلات با سود 8 درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج