علمای اهل سنت و شیعه استان گلستان با تاکید بر ‌‌حفظ وحدت و اینکه استان گلستان الگویی برای وحدت است، گفتند: نمونه بارز این وحدت در زلزله کرمانشاه نشان داده شد که مردم با اتحاد دست برادران خود را گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، آخوند عبدالجبار میرابی رئیس حوزه علمیه قره‌تپه بندرترکمن با اشاره به هفته وحدت و اهمیت بر حفط اتحاد بین مسلمانان اظهار داشت: همه مسلمانان با هم برادر هستند و همین برادری ما را می‌تواند در همه امور موفق کند.

وی افزود: اگر در دنیا متحد باشیم حیله‌های کفار خنثی می‌شود و به اهداف عالی خود دست پیدا می‌کنیم و این به دست نمی‌آید مگر با اتحاد که از صدر اسلام وجود داشته است.

رئیس حوزه علمیه قره‌تپه بندرترکمن تصریح کرد : نمونه بارز این وحدت در زلزله کرمانشاه نشان داده شد که مردم با اتحاد دست برادران خود را گرفتند و دنیا از ما متعجب شده  است و ما مسلمانان ضمن عمل به سنت رسول خدا و قرآن به دنیا ثابت کرده‌ایم که برادری و اخوت در ما وجود دارد و پایدار خواهد ماند.

آخوند میرابی خاطرنشان کرد: آمریکا و اسرائیل سعی می‌کنند با تفرقه بین مسلمانان آنها را به جان هم انداخته و به اهداف شوم خود برسند اما وحدت مسلمانان ضمن جلوگیری از توطئه دشمنان عزت مسلمانان را در دنیا بالا می‌برد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: وحدت در همه امور تاثیرگذار است

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس هم ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: وحدت در جامعه اسلامی نقش اساسی دارد چرا که اساس دین ما براساس وحدت شکل گرفته است.

آخوند نوری‌زاد با اشاره به اینکه وحدت در همه امور تاثیرگذار است، افزود:  باید در بعد اقتصادی و همه زمینه‌ها از جمله دولتمردان، هماهنگی لازم را داشته باشد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: در اجتماع در کشور ما افکار زیادی وجود دارد و برای خنثی کردن توطه‌های دشمن باید وحدت کلمه داشته باشیم.

وی اظهار کرد: دشمن هدفش اسلام و قرآن است و لازم است در چارچوب اسلامی وحدت، حرکت کنیم و هر مذهبی که داشته باشیم باید در مسیر وحدت حرکت کنیم چرا که تاثیر فراونی بر حرکت درست ما وجوانان خواهد داشت.

امام جمعه آزادشهر: وحدت عامل بقاء و دوام جامعه بشری است

امام جمعه تشییع آزادشهر هم با تبریک هفته وحدت و میلاد رسول اکرم(ص)گفت: پیامبر اسلام(ص) پیام آور وحدت و صلح است و با ورود پیامبر(ص) تحول در جامعه بشری به وجود آمده است.

حجت الاسلام شهابی افزود: وحدت عامل بقاء و دوام جامعه بشری در همه مسائل می‌تواند باشد چرا که با ورود پیامبر(ص) تحول در همه زمینه‌ها در جامعه ایجاد شده و ایجاد صفا و صمیمیت می‌تواند انقلاب عظیمی در این عرصه‌ها ایجاد کند.

وی تاکید کرد: بهترین دین اسلام و بهترین کتاب زندگی قرآن است و پیامبر آمده است و فلسفه وجود آن حضرت وحدت و همدلی است تا مردم زندگی راحتی داشته باشند و اولین و آخرین سفارش پیامبر و معصومین "وحدت" است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور: اختلاف انداختن بین امت اسلامی توطئه دشمنان است

حجت الاسلام خیرخواه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور هم گفت: هفته وحدت از یادگاری‌های امام راحل است و امروز شاهد هستیم که این هفته فراگیر شده و این هفته بهانه تکریم از پیامبر رحمت و مهربانی است.

وی افزود: ما باید بین خود اتحاد داشته باشیم و این اتحاد سبب عظمت ایران اسلامی در جهان و متحد شدن دنیای اسلام می‌شود.

 توطئه‌های دشمنان 

 وی تاکید کرد : یکی از توطئه‌های دشمنان اختلاف انداختن بین امت اسلامی است، اما امروز شاهد این واقعیت هستیم که پیام امام راحل اثرگذار شد و سبب یکپارچگی دنیای اسلام شد و امروز شاهد پیروزی جهان اسلام و شکست توطئه‌های دشمنان اسلام شده است.

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن: وحدت از نفوذ افکارغربی جلوگیری می‌کند

آخوند کر امام جمعه اهل سنت بندرترکمن هم با تبریک این هفته گفت: وحدت سبب می‌شود مسلمانان در یک انسجام کامل باشند و از نفوذ افکارغربی و صهیونیسم و نفوذ آمریکای جنایت کار مقابله می‌کند.

وی افزود: این وحدتی که اسلام توصیه می‌کند سبب سعادت مسلمانان  می‌شود و قرآن توصیه کرده انسجام داشته باشیم و همان‌گونه که زمان حضرت رسول(ص) این امر محقق شد باید در این برهه حساس ما هم این وحدت را حفظ کنیم.

امام جمعه اهل سنت آق‌قلا: در این زمان حساس وحدت مسلمانان ضرورت دارد

آخوند میرزاعلی امام جمعه شهرستان آق‌قلا هم گفت: خدا، کتاب و دین ما یکی است و این همه اشترکات نیازمند اتحاد و مشترکات است اما در این زمان حساس ما آن‌گونه که قرآن و علما  توصیه کرده‌اند اتحاد و انسجام نداریم اما ما باید تلاش و همت کنیم با یکدیگر همکاری و وحدت داشته باشیم تا نقشه‌های شوم دشمنان خود را خنثی کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج