تیم فوتبال سپیدرود رشت در ادامه مسابقات لیگ برتر کشور، عصر امروز چهارشنبه 15 آذر ماه جاری میزبان تیم پرسپولیس تهران است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سپیدرود و پرسپولیس در تاریخ ۴۹ سالی که از تاسیس باشگاه سپیدرود می گذرد تاکنون برابر هم در هیچ مسابقه رسمی نه در لیگ و نه در جام حذفی به میدان نرفته اند.

 مسابقه روز ۱۵ آذر ماه دو تیم نخستین دیدار رسمی آنها برابر یکدیگر می باشد که در نوع خود جالب است.

سپیدرود و پرسپولیس اما در رشت دوبار در دو بازی دوستانه باهم مصاف کرده اند که یک بار سپیدرود و یک بار پرسپولیس به برتری رسیده اند.

نخستین بار در مرداد ماه ۱۳۵۹ در ورزشگاه عضدی و با حضور پرتعداد هواداران پرسپولیس و سپیدرود با هم دیدار کردند که در پایان این بازی با تک گل هادی بشارتی به سود رشتی ها پایان یافت و عکس زیر مربوط به همان مسابقه است.

بار دوم در سال ۱۳۶۶ بازهم در رشت سپیدرود با پرسپولیس دیدار کرد که آن بازی با تک گل محمد حسن انصاری فرد به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

اما تیم فوتبال سپیدرود رشت در هفته پانزدهم لیگ برتر کشور، جام خلیج فارس از ساعت 15 امروز در ورزشگاه سردار جنگل رشت میزبان پرسپولیس تهران است.

قضاوت این دیدار را بیژن حیدری با کمک های سعید قاسمی و علیرضا ایلدرم بر عهده دارد.

تیم سپیدرود رشت با 12 امتیاز در مکان پانزدهم و پرسپولیس تهران با 30 امتیاز و یک بازی کمتر در صدر جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال کشور قرار دارد.

برانکو سرمربی پرسپولیس تهران در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل سپیدرود رشت با اشاره به اینکه بعد از ۱۵ سال به رشت آمده ام، گفت: مسلما برای برد به رشت آمده ایم اما به هیچ وجه سپیدرود را دست کم نمی گیریم.

وی ادامه داد: سپیدرود با کیفیت بازی می کند و در بازی آخر خود مقابل فولاد این را نشان دادند.

برانکو سپیدرود را تیم خوبی دانست و افزود: سه بازی اخیر سپدرود را آنالیز کردیم و متوجه شدیم در هر بازی گل می زند و مسلما می توانند برای ما خطرناک باشند.

علی نظرمحمدی سرمربی تیم فوتبال سپیدرود در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس گفت:  بازیکنانم سرشار از انگیزه هستند تا  مقابل پرسپولیس بازی کنند ما چند هفته است که نتیجه نگرفتیم و این مسئله باعث شده تا بازیکنان‌مان کمی سرخورده شوند.

وی افزود: برای بازی هجومی مقابل پرسپولیس لحظه‌شماری می‌کنیم. ما در چهار بازی نتیجه نگرفتیم و بازیکنانم کلافه شده‌اند. اما با حمایت‌ هواداران می‌خواهیم آخر بازی جشن را به خانواده سپیدرود برگردانیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج