شهر قم در شب میلاد آخرین پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق (ع) یکپارچه غرق در نور و شادمانی است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، به مناسبت 17 ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) شهر مقدس قم حال و هوای ویژه ای به خود گرفته و آیین های مولودی خوانی و مدیحه سرایی در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، بیش از ۳۵ بقعه متبرکه ،مسجد مقدس جمکران، مساجد و تکایای این شهر برپا شده است.

حرم نورانی کریمه اهل بیت (س) مملو از هزاران تن از شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که از سراسر کشور خود را به این بارگاه مطهر رسانده اند تا با شرکت در جشن های ویژه میلاد حضرت محمد(ص)، این عید فرخنده را به آن حضرت تبریک گویند.

آستان مقدسه حضرت معصومه(س) نیز برنامه های شاد و متنوعی همچون مولودی خوانی، مدیحه سرایی مداحان اهل بیت(ع) و سخنرانی های مذهبی برای زائران برگزارنمود.

مسجد مقدس جمکران و بقاع امامزاده های قم نیز مملو از زائرانی است که با حضور در این مکان مقدس، این عید بزرگ را به یکدیگر تبریک می گویند و سخنرانان آیین های جشن نیز در خصوص فضایل و ویژگی های شخصیتی پیامبر مهربانی ها سخن می گویند.

نظیر این جشن ها نیز در بیوت مراجع تقلید و سایر اماکن قم برپاست و مردم با حضور در این دفاتر به جشن و سرور می پردازند و این عید خجسته را گرامی می دارند.

همچنین مسلمانان خارجی مقیم قم با برگزاری آیین های مختلف نسبت به پیامبر اسلام(ص) ادای احترام می کنند و شهروندان قمی نیز به همین مناسبت با آذین بندی خیابان ها و برپایی ایستگاه های صلواتی، با توزیع شربت و شیرینی از زائران کریمه اهل بیت(س) پذیرایی می کنند.

بسیاری از زوج های جوان نیز آغاز زندگی مشترک را به یمن شب میلاد حضرت محمد(ص) و حضرت صادق (ع) در این شب قرار داده و به جشن می پردازند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج