فرمانده انتظامی استان با بیان این که رافت و رحمت به خوبی در زندگی نبی مکرم اسلام(ص) خودنمایی می کند، گفت: وقتی عده ای در دنیا اسلام را خشن جلوه داده و افراد را به انحراف می کشانند، تنها با اخلاق می توان انسان ها را نجات داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، فرماندهی انتظامی استان قم در جمع بازنشستگان ضمن تبریک میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع)، اظهارداشت: نبی مکرم اسلام(ص) ویژگی های زیادی داشتند اما مکارم اخلاقی در زندگی با عظمت ایشان بیش از سایر ویژگی ها و خصایص دیگر خود را نشان می دهد تا جایی که پروردگار عالم دلیل رسالت را ترویج، انتشار و تکمیل مکارم اخلاق ذکر می کند.

وی دین اسلام را مبتنی بر اخلاق دانسته و با بیان این که مبنای زندگی بازنشستگان نیز برگرفته از گوهر اخلاق است، تاکیدکرد: اخلاق باید همواره در مسیر و رفتار همه مسلمانان مومن و دین باور حاکمیت داشته باشد.

سردار کاظم مجتبایی با اشاره به این که اخلاق نجات بخش انسانیت است، گفت:با مرور زندگی پیامبر(ص) در می یابیم رافت و رحمت به خوبی در زندگی ایشان خودنمایی می کند و در زندگی امامان شیعه نیز این امر مهم حس می شود.

وی با تاکید بر این که هیچ گاه نباید در ارشاد افراد اخلاقیات را فراموش کرد، تصریح کرد: با روحیه اخلاقی، دشمنان اسلام به اسلام گرایش پیدا کرده و در مسیر آن قرار می گیرند.

وی با بیان این که در زندگی نبی مکرم اسلام(ص) گوهر اخلاقی موج می زد و وظیفه ما نهادینه کردن اخلاق محمدی (ص) است، گفت: وقتی عده ای در دنیا اسلام را خشن جلوه داده و افراد را به انحراف می کشانند، تنها با اخلاق می توان انسان ها را نجات داد.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به این که پیامبر اکرم(ص) توانست اخلاق دینی را در سرزمینی که بویی از اخلاق نبود گسترش دهد، تاکید کرد: باید ویژگی های اخلاقی رسول مکرم اسلام(ص) را در بین اعضای خانواده، جامعه و همکاران گسترش داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج