استاندار قم:برپایی مواکب اربعین یک کار شخصی نبوده، بنابراین باید تعامل موکب‌های ایرانی و عراقی بیشتر شود تا از این رو همبستگی میان این دو کشور بیشتر شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، سید مهدی صادقی در مراسم تقدیر از زحمات مواکب اربعین حسینی که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه باید برای میزبانی از زائرین برنامه‌ریزی جامع داشته باشیم، اظهار داشت: باید همانطور که نسبت به زائرین اربعین حسینی در عراق نگاهی متفاوت داریم برای میزبانی از زائرین نیز برنامه‌ریزی جامع داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در راستای استفاده از ظرفیت‌ها در میزبانی از زائرین، برنامه‌ریزی داشته باشیم، افزود: به برکت مردمی بودن تجمع کنونی اربعین حسینی به این جایگاه رسیده‌ایم در صورتی که اگر حرکت‌های دولتی دنبال شود برکت‌ها نیز کمتر خواهد شد.

استاندار قم ادامه داد: هر چند دولتی‌ها رسالت خود را دنبال می‌کنند اما نباید انتظار داشته باشیم که کارهای اصلی را انجام دهند، همچنین در حوزه اعتبارات دولتی و نقدینگی هیچ ردیفی برای اربعین وجود نداشته اما با وجود مردم در این مسیر می‌توانیم این اطمینان را بدهیم که هیچ کاستی وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه تعامل موکب‌های ایرانی و عراقی باید بیشتر شود، خاطرنشان کرد: برپایی مواکب اربعین یک کار شخصی نبوده، بنابراین باید تعامل موکب‌های ایرانی و عراقی بیشتر شود تا از این رو همبستگی میان این دو کشور بیشتر شود.

صادقی مدیریت اصل حرکت اربعین حسینی با حاکمیت اخلاق رفتاری را با روابط موجود معنوی مهم دانست و عنوان کرد: تجمع و تلاش‌ها در اربعین حسینی، مفاهیم و ارزش‌های فرهنگی را به دنبال دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج